Stan zdumienia Ann Patchett na Dyskusyjnym Klubie Książki!

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Pawilonie Kultury. Spotykamy się w naszej Filii nr 2, przy ul. Westfala 3, 11 stycznia, w czwartek, o godzinie 17.00.

Dyskusja toczyć będzie się wokół książki Ann Patchett zatytułowanej – „Stan zdumienia”.

Wydawca promuję tę książkę jako opowieść o podróży do jądra ciemności, świata, w którym nic nie jest jednoznaczne, a granica między dobrem i złem niebezpiecznie się zaciera. Relacje międzyludzkie, przyjaźń i miłość zostają wystawione na próbę, a naukowcy każdego dnia muszą odpowiadać sobie na pytanie, jak daleko mogą posunąć się w swoich badaniach.

Marina nie chciała tam jechać. Lubiła śnieg w Minnesocie, swoje laboratorium i bliskość mężczyzny, którego kochała. Ale nie miała wyjścia. Ktoś musiał sprawdzić, co dzieje się z doktor Swenson. Nie była pewna, co przeraża ją bardziej: spędzenie miesiąca w dzikiej puszczy amazońskiej, w której ciężkie i lepkie powietrze wibruje poruszane skrzydełkami miliona owadów, czy ponowne spotkanie z doktor Swenson. Drobna siedemdziesięcioletnia kobieta, a respekt czuli przed nią wszyscy. Jej badania już niedługo miały odmienić życie kobiet na całym świecie. Jednak dla Mariny nie to było najważniejsze...

Filia 2 | Środa, 10 Stycznia 2018, 13:32:53