Meeting Poetycki dla dorosłych i młodzieży!

Wczoraj w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki zorganizowałyśmy Meeting Poetycki, który zapoczątkował cykl spotkań z poezją dla młodzieży i dorosłych. Ponieważ rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta, utwory tego artysty były pierwszymi, które przeczytałyśmy i to one stanowiły pretekst do rozpoczęcia naszego wydarzenia. Pierwszy sezon poetyckich spotkań zakończymy w grudniu. Na kolejny meeting zapraszamy 19 kwietnia.

Jest w poezji siła, która zmienia człowieka, zmusza do refleksji nad własnym życiem, a czasem też motywuje do śmiechu i zabawy. Dzięki naszym meetingom chcemy pokazać tę moc poezji i chcemy również sprawić, by poezja była częściej czytana przez odbiorców w każdym wieku. Na czwartkowym spotkaniu czytałyśmy poezję Zbigniewa Herberta, ale też innych ulubionych poetów. Co nas mile zaskoczyło, wśród uczestniczek spotkania znalazły się i takie, które piszą własną poezję i przeczytały nam swoje utwory.

Na kolejny meeting poetycki zapraszamy już 19 kwietnia na godz. 17.00 do biblioteki przy ul. Spółdzielczej 9. Pretekstem do rozpoczęcia tego spotkania będą teksty Agnieszki Osieckiej. Meetingi Poetyckie, na których poznajemy poezję znanych, polskich artystów, zostały wpisane w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Fot.: Magdalena Molska

Biblioteka główna | Piątek, 23 Marca 2018, 08:46:03