Dzień Ziemi w bibliotece! Warsztaty - Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami

Z okazji Światowego Dnia Ziemi wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci szkolnych pod hasłem tegorocznej kampanii Dnia Ziemi – „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami”.

Dzieci „przyleciały rakietą” na planetę Ziemia, posłuchały dźwięków ziemi, zapoznały się z nieziemskimi ciekawostkami, Kodeksem Małego Ekologa, dowiedziały się, jak ochronić się przed kleszczami, jak ważna jest segregacja śmieci i w jaki sposób możemy pomagać naszej planecie. Na zakończenie dzieci otrzymały odznaki Ziemskiego Ratownika, Obrońcy Ziemi i Superbohatera Ziemi.

Dziękujemy uczniom za uczestnictwo w warsztatach i do zobaczenie w bibliotece!

Biblioteka główna | Środa, 25 Kwietnia 2018, 13:23:01