< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Kukurydziane emporium

Z wielką przyjemnością nasza biblioteka wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Lustro Biblioteki i Wydawnictwo Zielona Sowa „Odkrywamy Książkowe Emporium”. 

11 maja z okazji Tygodnia Bibliotek spotkaliśmy się z grupą dzieci w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki i wybraliśmy się we wspólną podróż, w którą zabrała nas książka Sylvii Bishop, „Panna Jones i Książkowe Emporium”, wydawnictwa Zielona Sowa. Tego dnia nasza Biblioteka zamieniła się w kosmiczne emporium, z wielką rakietą, planetami, kosmonautą i zielonymi ufoludkami. 

Dzieci z przejęciem czytały fragmenty książki. Z każdym przeczytanym fragmentem chciały wiedzieć więcej i więcej. Poznały główną bohaterkę powieści - Znajdę Jones, porzuconą przez rodziców w księgarni „Pod Białym Jeleniem” oraz jej sekret. Uczestnicy dowiedzieli się, jaka jest różnica między księgarnią, a biblioteką, zgadywali znaczenie słowa emporium… a propozycje były takie - miejsce, gdzie jest cicho, przygoda w książce, zbiór książek, biblioteka, ogromny budynek z książkami, książka z dużą ilością stron, coś bardzo dumnego. Rozmawialiśmy o tym, jak można nauczyć się czytać i do czego przydatna jest ta umiejętność. Dzieci zgodnie stwierdziły, że do odkrywania niesamowitych przygód. Dla nas spotkanie z książką „Panna Jones i Książkowe Emporium” było jedną z takich przygód. W końcu nadszedł czas, aby stworzyć własne, kukurydziane emporia. Posłużyły nam do tego chrupki, dzięki nim i wyobraźni naszych, młodych budowniczych powstały niesamowite dzieła,  takie jak: emporium lotnicze, leśnych opowieści, kosmiczne, jurajskie, przygodowe, więzienne, emporium z trzema salami - kwiatów, ptaków i leśną oraz tajemniczo brzmiące emporium „nie wiem”. Z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem poszukiwaliśmy starego rękopisu schowanego między książkami, radość była wielka, gdy udało się go znaleźć i odczytać.  

W podziękowaniu za udział w zajęciach uczniowie otrzymali też pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

 

Biblioteka główna | Czwartek, 17 Maja 2018, 15:22:00