Noc Bibliotek - Afrykańska Wioska!

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na Noc Bibliotek.

Nasza Noc Bibliotek połączona będzie z wydarzeniem charytatywnym - Grodzisk Mazowiecki Pomaga Afryce. O tej akcji więcej przeczytacie na www.grodzisk.pl.

A już dzisiaj zapraszamy na Noc Bibliotek - Afrykańską Wioskę. Odbędzie się ona w Pawilonie Kultury, a właściwie przed Pawilonem Kultury, w godzinach od 18.00 do 23.00. Na tę noc zaplanowaliśmy spotkanie z Afryką, kulturą afrykańską i życiem codziennym mieszkających w niej ludzi.

Będą animacje dla dzieci, także prowadzone przez wolontariuszy, którzy byli w Afryce w ramach organizowanych tam misji. Będą relacje i pokazy z afrykańskich wypraw, konkurs na najlepsze przebranie afrykańskie dla dzieci oraz kino pod chmurką. Obejrzymy wzruszający film Felix, będący piękną opowieścią o chłopcu, który marzy o tym, żeby zostać saksofonistą, tak jak jego zmarły ojciec. Ale jego matka uważa, że muzyka, a zwłaszcza jazz jest złem i należy trzymać się od niego jak najdalej.

W programie:

18.00-18.30 otwarcie Nocy Bibliotek
18.30-19.00 koncert afrykańskich bębnów - Lucjan Wesołowski z zespołem
19.30-20.00 pokaz Pola i Michał w podróży
20.00-20.30 koncert afrykańskich bębnów - Lucjan Wesołowski z zespołem
20.30-21.30 relacja z misji i animacje dla dzieci Salezjański Ośrodek Misyjny
21.30-23.00 seans filmowy „Feliks” Kino Dzieci

Zapraszamy do Pawilonu Kultury, 9 czerwca w sobotę, na godzinę 18.00. Czekać będzie tam na całe rodziny wiele atrakcji. A można też wesprzeć ważną i piękną inicjatywę.

Głównym organizatorem ogólnopolskiej Nocy Bibliotek jest Centrum Edukacji Obywatelskiej

Filia 2 | Piątek, 01 Czerwca 2018, 15:27:03