Noc Bibliotek - Afrykańska Wioska!

9 czerwca spotkaliśmy się z czytelnikami na Nocy Bibliotek w Afrykańskiej Wiosce. W tym roku podczas naszego wydarzenia gościliśmy wolontariuszy z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, którzy pomagają w realizacji akcji charytatywnej - Grodzisk Mazowiecki Pomaga Afryce. Pokazaliśmy więc bibliotekę, jako przestrzeń promowania polskości, ale też poznawania innych kultur i po prostu - otwierania się na drugiego człowieka i jego potrzeby!

Podczas Nocy Bibliotek poznawaliśmy kulturę Afryki i życie codzienne jej mieszkańców. Wysłuchaliśmy koncertu Lucjana Wesołowskiego i jego zespołu. Muzycy zagrali na bębnach afrykańskich. Następnie obejrzeliśmy relację z podróży do Afryki rodziny Szustakiewiczów oraz świetny pokaz z misji wolontariuszy z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Oni też poprowadzili ciekawe animacje dla dzieci i konkursy. W Afrykańskiej Wiosce można było również zrobić maskę afrykańską przy stanowisku wolontariuszy z Wilii Radogoszcz pod przewodnictwem Marioli Goździkowskiej. Wolontariuszki z Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki zorganizowały stanowisko, na którym dzieci malowały miseczki w afrykańskie wzory. Pomogły one również w organizacji bibliotecznych stanowisk, na których wykonywaliśmy instrumenty muzyczne, malowaliśmy kamienie, robiliśmy afrykańskie naszyjniki i lemoniadę. Agnieszka Pelc malowała dzieciom twarze w motywy afrykańskie. Na zakończenie obejrzeliśmy wzruszający film o spełnianiu marzeń - „Feliks”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego wydarzenia! Dziękujemy też uczestnikom Nocy Bibliotek za włączenie się w akcję Grodzisk Mazowiecki Pomaga Afryce!

Filia 2 | Środa, 13 Czerwca 2018, 13:37:13