Idziemy po kulturę z młodzieżą!

Już w najbliższy czwartek, 14 czerwca, o godz. 11.00 spotykamy się z młodzieżą z grodziskich szkół, a gościem naszego spotkania będzie przedstawicielka Polskiej Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY i promotorka literatury - Dorota Lipińska.

Polska Sekcja IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych to jest międzynarodowa organizacja non-profit, zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. IBBY integruje różne środowiska, które są związane z książką dla młodego czytelnika, wspiera rozwój książki dla dzieci i młodzieży, popiera i promuje książki wartościowe pod względem literackim, plastycznym i edytorskim. Przyczynia się także do rozwoju literatury dla młodych oraz wiedzy o tej literaturze, o jej współczesności i historii. Promuje w kraju i na świecie wartościowe artystycznie książki młodych.

Idziemy po kulturę! to projekt skierowany do młodzieży, realizowany w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Partnerstwa dla książki. Stanowi on cykl spotkań z przedstawicielami stowarzyszeń i fundacji, właścicielami wydawnictw, promotorami literatury, pisarzami, twórcami targów i festiwali książkowych. Zakończony zostanie w grudniu 2018 r. konferencją "Idziemy po kulturę! Jest miejsce w kulturze dla młodych" i targami książki młodzieżowej w Grodzisku Mazowieckim.

Zachęcamy młodzież do włączania się do projektu!

Koordynatorką projektu jest Magdalena Żerek. Możecie się z nią kontaktować, pisząc na maila!

Biblioteka główna | Środa, 13 Czerwca 2018, 14:31:46