Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem

Data publikacji: 11/12/2020

Ecobooks

 

#ecorevolutionbooks. Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie. To projekt, dzięki któremu chcemy pokazać, jak ważna jest kultura i jak łatwo literatura może zmieniać życie każdego człowieka, który tylko zechce wziąć książkę do ręki. Projekt realizowany z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na jednym z pierwszych spotkań, po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk powiedziała, że literatura może zmieniać świat. Z młodzieżą, z która współpracujemy chcemy zawalczyć o zmiany klimatyczne i ochronę środowiska w naszym w kraju. Chcemy pokazać, jak ważne jest ekologiczne życie, ochrona zwierząt i roślin. Wspólnie wyszukaliśmy autorów, którzy tak jak my, obawiają się o przyszłość naszej planety. Działamy międzypokoleniowo dla przyszłych pokoleń. Zmienimy świat, a literatura podpowie nam, jak to zrobić.

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie, w Polsce i w naszej gminie!

W ramach młodzieżowego projektu “#ecorevolutionbooks. Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie” powstał film, do którego scenariusz napisaliśmy z grodziską młodzieżą w ramach warsztatów online. W nagraniu pojawiają się ilustracje z książek “Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” i „Plastik fantastik?”. Obie książki bedą do wypożyczenia w naszej bibliotece, można je odnaleźć w Katalogu on-line!

Inspiracją do nagrania tej rozmowy były właśnie dwie świetne, wyżej wspomniane, książki ekologiczne: „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” Gerdy Raidt oraz „Plastik fantastik?” Eun-Ju Kim i Ji-Won Lee.

Aleksandra Grabska (biblioteczna wolontariuszka) i Magdalena Żerek (koordynatorka projektu, inicjatorka działań na rzecz młodzieży, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki) rozmawiały z Teresą Banasiewicz z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim o segregacji śmieci. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotowaliśmy dzięki zaangażowaniu naszej młodzieży!

Za współpracę dziękujemy: Gminie Grodzisk Mazowiecki, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim, firmie Jarper, Wydawnictwu Babaryba.

Projekt “#ecorevolutionbooks. Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl