Rodzinne warsztaty z Piotrem Sochą, wokół książki “Brud”

Data publikacji: 25/09/2023

 

Zapraszamy na rodzinne warsztaty z ilustratorem, Piotrem Sochą, autorem książki “Brud”. 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty rodzinne z jednym z najpopularniejszych ilustratorów książek dla dzieci. 

Piotr Socha

grafik, ilustrator, kucharz amator.

Przez wiele lat współpracował jako ilustrator z redakcjami Gazety Wyborczej, Dużego Formatu, Wysokich Obcasów, Polityki, Newsweeka, Przekroju, Playboya, Harward Business Review, Machiny i wielu innych.

Od 2013 roku współpracuje jako ilustrator z Wydawnictwem Dwie Siostry, dla którego zaprojektował trzy książki dla dzieci – “Pszczoły” (wydanej w 2015 roku, tłumaczonej na 32 języki) i “Drzewa” (wydanej w 2018 roku, tłumaczonej na 28 języków). Autorem tekstu do obu książek jest dr Wojciech Grajkowski. Książka “Pszczoły” była wielokrotnie nagradzana w Polsce i poza jej granicami.

Najnowszą książkę “Brud. Cuchnąca historia higieny” (wydana w 2021, tłumaczona na 13 języków), stworzył wspólnie z Moniką Utnik-Strugałą, która napisała do niej tekst.

Książka otrzymała kilka nagród w Polsce, między innymi Mądra Książka Roku 2021. Była nominowana do nagrody Mądra Książka Roku w Austrii. Jeden z największych niemieckich dzienników, Suddeutsche Zeitung, wybrał ją również jako jedną z kilku najlepszych książek non fiction dla dzieci w 2022 roku.

W czasie wolnym uprawia nordic-walking, czyta książki historyczne, myśli o podróżach.

Na rodzinne warsztaty zapraszamy 7 października (sobota), godz. 12:00

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

(II p. Mediateki)

przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim

Wstęp na warsztaty jest wolny!

Warsztaty organizowane w ramach programu BLISKO.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl