Akcja Żonkile 2021

Data publikacji: 15/04/2021

 

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, w której już kolejny rok nasza biblioteka bierze udział.

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom składając żonkile. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji od początku towarzyszy hasło “Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Już po raz dziewiąty zapraszamy do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Akcję Żonkile wspierają w tym roku także jej nowi ambasadorzy i ambasadorki: Bartosz Bielenia, Katarzyna Zielińska, Kayah, Magdalena Boczarska oraz Mariusz Szczygieł.

W poniedziałek, 19 kwietnia, na stronie biblioteki oraz Facebooku znajdą Państwo linki do do premier słuchowisk i filmów, które na ten dzień przygotowało Muzeum POLIN.

  • 08:00 – premiera słuchowisk na podstawie opowiadań: “Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz “Historia z pewnej ulicy” Joanny Bednarek
  • 09:30 – premiera filmu “Będę pisać”
  • 11:00 – premiera filmu “Muranów – Dzielnica Północna”

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl