Aktualizacja: PONOWNE OTWARCIE

Data publikacji: 24/04/2020

 

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

W związku z decyzją Premiera, o wprowadzeniu drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, Biblioteka w Grodzisku  Mazowieckim będzie otwarta od 04 maja 2020 roku. 

W celu zachowania bezpieczeństwa została wprowadzona „Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w trakcie epidemii COVID-19 dla użytkowników Biblioteki” oraz zmieniono godziny otwarcia. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Cieszę się, że znowu spotkamy się w Bibliotece, proszę jednak o bezwzględne zachowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie procedur.

Dbajmy o nasze zdrowie, dbajmy o siebie nawzajem.

Dorota Olejnik – Dyrektor oraz Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

 

Nowe zasady korzystania z biblioteki: Procedura Zachowania Bezpieczeństwa

 

 

Drodzy Czytelnicy,

W związku z rozprzestrzenianiem się Koronawirusa COVID-19 Burmistrz Grodziska Mazowieckiego podjął decyzję o:

 

  • czasowym zamknięciu Biblioteki Głównej oraz wszystkich filii (Pawilon Kultury, Kady, Izdebno Kościelne),
  • odwołaniu wszystkich odbywających się  wydarzeń kulturalnych oraz zajęć cyklicznych,
  • czasowym powstrzymaniu się od prowadzenia bieżącej działalności.

 

AKTUALIZACJA Z DNIA 29 kwietnia 2020:

⚠️ Instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie, data 4 maja nie jest datą zobowiązującą. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. ⚠️ My jesteśmy gotowi na otwarcie, czekamy na decyzje, zostańcie z nami w kontakcie, informacje podamy tak szybko jak będzie to możliwe!

 

Wrzutnia jest nieczynna, nie jest również możliwy zwrot książek do Książkomatu.

Termin zwrotu książek/filmów/audiobooków wypożyczonych w 2020 roku został przedłużony do 30 maja 2020 roku bez względu na termin otwarcia Biblioteki (jeśli będzie wcześniejszy).

 

O dalszych decyzjach będziecie Państwo informowani kolejnymi komunikatami. Jesteśmy w trakcie przygotowywania nowych procedur obowiązujących po ponownym otwarciu biblioteki.  Jeżeli są Państwo naszymi Czytelnikami ale nie mają konta on-line (możliwość rezerwacji przez Internet, samodzielnego przedłużania książek, opłaty kar) prosimy skontaktować się z nami mailowo:  kontakt@biblioteka.grodzisk.pl aby ustawić dostęp.

 

Zamknięcie obowiązuje od dnia 12 marca 2020 roku.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl