BookTarg: wizjonerstwo i nowatorstwo

Data publikacji: 23/11/2020

BookTarg to wirtualne targi książki. W tym roku druga edycja festiwalu trwała od 12 do 18 listopada, a nasza biblioteka została zaproszona do uczestniczenia w tym wydarzeniu jako specjaliści w branży bibliotecznej. BookTarg zaprasza na spotkania autorskie i rozmowy o książkach!

Na festiwalu każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie! Można wybierać w dziewięciu blokach tematycznych: epickim (literatura piękna, współczesna, pamiętniki, opowiadania), kryminalnym (thrillery, kryminały, sensacje), romantycznym (literatura obyczajowa, erotyczna, romanse), publicystycznym (literatura faktu, reportaże, książki kulinarne), fantastycznym (SF, fantastyka, horrory), dziecięcym i młodzieżowym, filmowym (ekranizacje książka i film), branżowym oraz translatorskim. W spotkaniach uczestniczą znani polscy i zagraniczni twórcy, a internauci mają możliwość zadawania pytań.

Warto zainteresować się też częścią branżową, dostępną dla szerokiej publiczność, poruszającą wiele ważnych tematów. Jak zmienia się rynek książki? Jakie narzędzia wykorzystywane są do promowania literatury? Jak nie przegapić bestsellera i odnieść wydawniczy sukces? Zapraszamy na fanpage na Facebooku wydarzenia aby zapoznać się z poruszanymi tematami!

W pierwszej edycji BookTargu  uczestniczyło pół miliona widzów i sprzedano 160 tysięcy  książek. Organizatorzy – Allegro, Lubimyczytać.pl i Legimi – kontynuują akcję promowania czytelnictwa pod hasłem „Łączą nas książki” i liczą, że druga edycja wirtualna targów książki  przyniesie  jeszcze większy wzrost zainteresowania.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk została zaproszona jako gość i prelegent do opowiedzenia o swojej bibliotece jako nowatorskiej. Zapraszamy do wysłuchania spotkania!

 🗣️ Dorota Olejnik – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

🗣️ Ewa Radzikowska – specjalista ds Komunikacji i Promocji

💬 Rozmowę prowadził Jakub Frołow

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl