Darmowe warsztaty

Data publikacji: 02/09/2021

 

Zapraszamy na wrześniowe warsztaty komputerowe w Pawilonie Kultury. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum Cyfrowe w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

Z narzędzi Google korzysta aż 97% polskich Internautów. To nie tylko najpopularniejsza w Polsce przeglądarka, poczta elektroniczna Gmail czy portal z filmami i muzyką Youtube. To wiele innych użytecznych narzędzi, które ułatwią i pomogą zorganizować pracę. Na warsztatach poznamy inne usługi firmy Google, takie jak Kalendarz, Dokumenty, Google Chat czy Keep. O tym, jak za pomocą jednego narzędzia zorganizować biuro na komputerze osobistym, opowie Sylwia Kubina-Mykytyn, trenerka i doradczyni dla organizacji pozarządowych w nowych technologiach. Zapraszamy na warsztaty z komputerem, tabletem lub smartfonem. Na miejscu jest też dostępne 15 komputerów stacjonarnych, więc w razie potrzeby będzie można z nich skorzystać.

Zajęcia odbędą się w Pawilonie Kultury – Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, ul. Westfala 3, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, w dniach 6, 8 i 13 września 2021 roku, godz. 17:00 – 19:00. W tych terminach komputery będą nieczynne dla Czytelników.

 

PROPONOWANE WARSZTATY:

Google  – narzędzia ułatwiające pracę (dla osób już korzystających z Gmaila, ale też dla  osób korzystających z innych skrzynek pocztowych) – Keep, Dokumenty, Google Chat i Kalendarz. Zapisy i szczegółowe informacje pod linkiem.

Pacjent w Internecie – jak bezpiecznie, szybko i bez wychodzenia z domu załatwić sprawy związane ze zdrowiem.

Zapisy i szczegółowe informacje pod linkiem.

Zero/less waste – jak nadać nowe życie rzeczom.

Zapisy i szczegółowe informacje pod linkiem.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl