Pracujemy nad nową ofertą wydarzeń w sezonie 2024/2025. Wkrótce ją zaktualizujemy.

 

Oferujemy książki, gry planszowe, audiobooki i ebooki dla dorosłych. W naszej bibliotece możecie też skorzystać z przyjaznej przestrzeni w sali Cichej Pracy i w sali komputerowej z darmowym Wi-fi, prądem i dużym wyborem czasopism. Wszystkie wydarzenia dla dorosłych znajdują się w Kalendarzu wydarzeń.

 

Pamiętaj, możesz zawsze liczyć na naszą pomoc w zakresie nowych technologii!

SOS Nowe Technologie to wsparcie dla osób poszukujących rozwiązania problemów ze swoim sprzętem komputerowym oraz smartfonami czy tabletami.

W sali Youmedia czekają  na Ciebie instruktorzy, którzy pomogą w Twoich problemach z nowymi technologiami.

 

Wydarzenia dla dorosłych sezon 2023/2024 rok:

 

9.09, godz. 17:00 Narodowe Czytanie. Spotkanie z aktorami Adamem Marjańskim i Iwoną Katarzyną Pawlak, odtwórcami głównych ról w ekranizacji “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej (Letnia Biblioteka)

13.09, godz. 18:00 Spotkanie z Natalią Szostak, autorką “Zguby” (Biblioteka Główna)

23.09, godz. 16:00 Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim (Biblioteka Główna)

Raz w miesiącu Dyskusyjny Klub Książki (Biblioteka Główna)

11.11, godz. 16:00 Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą, autorką książki “Kobieta, którą pokochał Marszałek.Opowieść o Oli Piłsudskiej” (Biblioteka Główna)

7.12, godz. 17:30 Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz (Pawilon Kultury)

16.12, godz. 10:00-14:00 Kiermasz książki (Biblioteka Główna), spotkanie z kulturą gruzińską oraz świąteczna sesja fotograficzna dla rodzin ze Strefy Rodzica

W każdy wtorek, godz. 14:00 Spotkania Klubu Seniora (Pawilon Kultury) 

STYCZEŃ

09.01. Wspólne kolędowanie

16.01. i 23.01. Kawiarenki integracyjne

30.01. Warsztaty

LUTY

06.02. Kawiarenka

13.02. Spotkanie ostatkowe            

20.02. Kawiarenka

27.02. Warsztaty – ozdoby wielkanocne

MARZEC

05.03. Dzień Kobiet

12.03. Kawiarenka

19.03. Spotkanie z wizażystką (dobór kolorystyczny, porady jak się ubierać)

26.03. Spotkanie wielkanocne

Każda środa,

godz. 18:00 Fitness dla dorosłych (Pawilon Kultury)
godz. 19:00 Pilates dla dorosłych (Pawilon Kultury)
 
Spotkania Grupy Rozwojowej dla Kobiet (Biblioteka Główna) 28.02, 13.03, 27.03
Obowiązują zapisy: 608 550 238 lub mailowo podrodze.psychoterapia@gmail.com
 

Strefa Rodzica

 

Strefa Rodzica to projekt Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki mający na celu zrzeszenie tych Rodziców, którzy chcą stworzyć dla siebie i swoich dzieci wyjątkowe miejsce w bibliotece!

Serdecznie zapraszamy na spotkania tematyczne dla osób planujących powiększenie rodziny, interesujących się tematyką z zakresu “świadomego wychowywania dzieci” a także rodziców dzieci w każdym wieku!

Podczas spotkań będziemy poruszać różnorodne tematy zarówno dotyczące dzieci, jak i dorosłych. Zyskamy wiedzę z zakresu pielęgnacji oraz żywienia dziecka, rozwoju poprzez zabawę, a co najważniejsze – jak zbudować trwałą relację opartą na komunikacji oraz poczuciu bezpieczeństwa, a także zaufaniu. Przepis na szczęśliwe dziecko zaczyna się od szczęśliwych rodziców – jak to zrobić? Jak znaleźć przestrzeń dla siebie? Jak radzić sobie z wyzwaniami dotyczącymi wychowywania dziecka? Te i wiele innych tematów poruszymy podczas spotkań.

Przyjdź i poznaj inny wymiar świadomości bycia rodzicem!

STREFA RODZICA to miejsce akceptacji, merytorycznej dyskusji i pełne empatii, dlatego każdy poczuje się tutaj swobodnie.

Tutaj zyskasz wiedzę jak świadomie wychować dziecko.

 

  • Chcesz się realizować i rozwijać swoje zainteresowania mając dziecko na oku w przestrzeni przyjaznej rodzinom?
  • Szukasz miejsca na spotkania z innymi rodzicami i wymianę doświadczeń?
  • Lubisz literaturę i zastanawiasz się jak zainteresować książkami swoje dziecko?
  • Może interesują Cię nowe technologie i potencjał, który kryje sala Youmedia?
  • Szukasz wartościowych spotkań z ekspertami, którzy pomogą w rozwiązywaniu problemów z dorastającymi dziećmi?

Liczba tematów i pytań może być nieskończona, ale oferta, którą proponujemy, sprawi, że Strefa Rodzica może być miejscem dla Ciebie.

Biblioteka jest miejscem dla Rodziców!

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Zapraszamy wszystkich wielbicieli literatury, bez względu na gusta czytelnicze. Zapewniamy miłe wieczory spędzone z książka i kawą, które są okazją do zawarcia nowych znajomości!

 

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece Głównej o godzinie 18:00. Dokładny termin każdego kolejnego spotkania jest podany w Kalendarzu wydarzeń oraz w sekcji Wydarzenia na Facebooku. W okresie letnim spotkania DKK odbywają się w Summer Books (letniej bibliotece przy Stawach Walczewskiego).

Dyskusyjne Kluby Książki mają charakter inkluzywny. Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być specjalistą (np. filologiem, krytykiem literackim czy bibliotekarzem), by czerpać przyjemność z tych rozmów. Dlatego też klubowicze DKK należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych, wykonują różne zawody i mają różne zainteresowania, czytają kilkadziesiąt bądź kilka książek rocznie. Tym, co łączy tę zróżnicowaną społeczność, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury.

Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Aby zapewnić komfortowe warunki do swobodniej dyskusji na temat literatury, do minimum zostały ograniczone kwestie formalne. Choć program adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, to nie trzeba nawet posiadać karty bibliotecznej, aby móc uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach. Klubowicz nie musi też wypełniać żadnych dokumentów zgłoszeniowych ani wnosić jakichkolwiek opłat.  Klubowicz, jeśli nie chce, nie musi zawsze zabierać głosu, nie musi też chwalić omawianej książki. Klubowicze spotykają się  z wybraną przez siebie częstotliwością. Spotkaniom klubowym bliżej do rozmowy dobrych znajomych przy kawie niż oficjalnej konferencji.    

Uczestnicy mają swobodę w wyborze lektur, które chcą czytać i omawiać.

Program “Dyskusyjne Kluby Książki” jest inicjatywą Instytutu Książki, mającą na celu promocję czytelnictwa i integrację środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych.

To propozycja dla tych, którzy nie tylko lubią czytać książki, ale i o nich rozmawiać, chcą poznawać nowych autorów i gatunki literackie.

Spotkania odbywają się w miłej i kameralnej atmosferze, przy filiżance dobrej kawy. Dyskusja toczy się wokół jednego tytułu, wcześniej wybranego przez klubowiczów z listy pozycji udostępnionych przez Instytut Książki. Egzemplarze omawianej książki można wypożyczyć w bibliotece.

Członkiem klubu może zostać każdy, nie trzeba się zapisywać, wystarczy po prostu przyjść na spotkanie. I co ważne, uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Nie oceniamy gustów czytelniczych, szanujemy różne opinie, łączy nas pasja czytania i chęć dzielenia się wrażeniami po przeczytanej lekturze.

Informacje o kolejnych spotkaniach DKK szukajcie w naszym Kalendarzu wydarzeń.

Koordynatorką klubu jest Beata Krupińska, która chętnie odpowie na wszystkie Wasze pytania: b.krupinska@biblioteka.grodzisk.pl

Daty spotkań dostępne są w Kalendarzu wydarzeń oraz na naszej stronie na Facebooku.

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl