Pamiętaj, możesz zawsze liczyć na naszą pomoc w zakresie nowych technologii!
SOS Nowe Technologie to wsparcie dla osób poszukujących rozwiązania problemów ze swoim sprzętem komputerowym oraz smartfonami czy tabletami.
W sali Youmedia czekają na Ciebie instruktorzy, którzy pomogą w Twoich problemach z nowymi technologiami.
9.09, godz. 17:00 Narodowe Czytanie. Spotkanie z aktorami Adamem Marjańskim i Iwoną Katarzyną Pawlak, odtwórcami głównych ról w ekranizacji “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej (Letnia Biblioteka)
13.09, godz. 18:00 Spotkanie z Natalią Szostak, autorką “Zguby” (Biblioteka Główna)
23.09, godz. 16:00 Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim (Biblioteka Główna)
Raz w miesiącu Dyskusyjny Klub Książki (Biblioteka Główna)
11.11, godz. 16:00 Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą, autorką książki “Kobieta, którą pokochał Marszałek.Opowieść o Oli Piłsudskiej” (Biblioteka Główna)
7.12, godz. 17:30 Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz (Pawilon Kultury)
16.12, godz. 10:00-14:00 Kiermasz książki (Biblioteka Główna), spotkanie z kulturą gruzińską oraz świąteczna sesja fotograficzna dla rodzin ze Strefy Rodzica
W każdy wtorek, godz. 14:00 Spotkania Klubu Seniora (Pawilon Kultury)
STYCZEŃ
09.01. Wspólne kolędowanie
16.01. i 23.01. Kawiarenki integracyjne
30.01. Warsztaty
LUTY
06.02. Kawiarenka
13.02. Spotkanie ostatkowe
20.02. Kawiarenka
27.02. Warsztaty – ozdoby wielkanocne
MARZEC
05.03. Dzień Kobiet
12.03. Kawiarenka
19.03. Spotkanie z wizażystką (dobór kolorystyczny, porady jak się ubierać)
26.03. Spotkanie wielkanocne
Każda środa,
Serdecznie zapraszamy na spotkania tematyczne dla osób planujących powiększenie rodziny, interesujących się tematyką z zakresu “świadomego wychowywania dzieci” a także rodziców dzieci w każdym wieku!
Podczas spotkań będziemy poruszać różnorodne tematy zarówno dotyczące dzieci, jak i dorosłych. Zyskamy wiedzę z zakresu pielęgnacji oraz żywienia dziecka, rozwoju poprzez zabawę, a co najważniejsze – jak zbudować trwałą relację opartą na komunikacji oraz poczuciu bezpieczeństwa, a także zaufaniu. Przepis na szczęśliwe dziecko zaczyna się od szczęśliwych rodziców – jak to zrobić? Jak znaleźć przestrzeń dla siebie? Jak radzić sobie z wyzwaniami dotyczącymi wychowywania dziecka? Te i wiele innych tematów poruszymy podczas spotkań.
Przyjdź i poznaj inny wymiar świadomości bycia rodzicem!
STREFA RODZICA to miejsce akceptacji, merytorycznej dyskusji i pełne empatii, dlatego każdy poczuje się tutaj swobodnie.
Tutaj zyskasz wiedzę jak świadomie wychować dziecko.
Liczba tematów i pytań może być nieskończona, ale oferta, którą proponujemy, sprawi, że Strefa Rodzica może być miejscem dla Ciebie.
Biblioteka jest miejscem dla Rodziców!
Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece Głównej o godzinie 18:00. Dokładny termin każdego kolejnego spotkania jest podany w Kalendarzu wydarzeń oraz w sekcji Wydarzenia na Facebooku. W okresie letnim spotkania DKK odbywają się w Summer Books (letniej bibliotece przy Stawach Walczewskiego).
Dyskusyjne Kluby Książki mają charakter inkluzywny. Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być specjalistą (np. filologiem, krytykiem literackim czy bibliotekarzem), by czerpać przyjemność z tych rozmów. Dlatego też klubowicze DKK należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych, wykonują różne zawody i mają różne zainteresowania, czytają kilkadziesiąt bądź kilka książek rocznie. Tym, co łączy tę zróżnicowaną społeczność, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury.
Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Aby zapewnić komfortowe warunki do swobodniej dyskusji na temat literatury, do minimum zostały ograniczone kwestie formalne. Choć program adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, to nie trzeba nawet posiadać karty bibliotecznej, aby móc uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach. Klubowicz nie musi też wypełniać żadnych dokumentów zgłoszeniowych ani wnosić jakichkolwiek opłat. Klubowicz, jeśli nie chce, nie musi zawsze zabierać głosu, nie musi też chwalić omawianej książki. Klubowicze spotykają się z wybraną przez siebie częstotliwością. Spotkaniom klubowym bliżej do rozmowy dobrych znajomych przy kawie niż oficjalnej konferencji.
Uczestnicy mają swobodę w wyborze lektur, które chcą czytać i omawiać.
Program “Dyskusyjne Kluby Książki” jest inicjatywą Instytutu Książki, mającą na celu promocję czytelnictwa i integrację środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych.
To propozycja dla tych, którzy nie tylko lubią czytać książki, ale i o nich rozmawiać, chcą poznawać nowych autorów i gatunki literackie.
Spotkania odbywają się w miłej i kameralnej atmosferze, przy filiżance dobrej kawy. Dyskusja toczy się wokół jednego tytułu, wcześniej wybranego przez klubowiczów z listy pozycji udostępnionych przez Instytut Książki. Egzemplarze omawianej książki można wypożyczyć w bibliotece.
Członkiem klubu może zostać każdy, nie trzeba się zapisywać, wystarczy po prostu przyjść na spotkanie. I co ważne, uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Nie oceniamy gustów czytelniczych, szanujemy różne opinie, łączy nas pasja czytania i chęć dzielenia się wrażeniami po przeczytanej lekturze.
Informacje o kolejnych spotkaniach DKK szukajcie w naszym Kalendarzu wydarzeń.
Koordynatorką klubu jest Beata Krupińska, która chętnie odpowie na wszystkie Wasze pytania: b.krupinska@biblioteka.grodzisk.pl
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.