Wszystkich informacji związanych z korzystaniem z Biblioteki, zapisami, usługami i zbiorami udzielają pracownicy Biblioteki, a w szczególności dyżurujący bibliotekarze.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości uzyskasz pomoc osobiście w jednej z placówek, telefonicznie, mailowo (patrz zakładka Kontakt) lub kontaktując się z nami na naszym profilu na Facebooku.

Jak mogę zapisać się do biblioteki?

 • Do biblioteki może zapisać się każda osoba bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Całkowicie bezpłatnie. Do zapisu niezbędne jest podanie swoich danych osobowych oraz numeru PESEL. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść z opiekunem prawnym.
 • Zapisu dokonujemy przychodząc osobiście do jednej z placówek bibliotecznych (karta jest ważna we wszystkich filiach).
 • Zachęcamy również do zapisów on-line w zakładce Zapisz się do biblioteki online.

Ile mogę wypożyczyć książek/filmów/audiobooków?

 • Wszystkich pozycji (książek, filmów, audiobooków), z wszystkich filii, łącznie można mieć na koncie 10. Limit konta to 10 pozycji.

Na jak długo wypożyczane są zbiory?

 • Książki wypożyczamy na jeden miesiąc (wyjątkiem są książki z żółtą naklejką – jeden tydzień), audiobooki na dwa tygodnie, filmy na jeden tydzień a gry planszowe na dwa tygodnie.

Czy zapłacę karę, gdy nie zwrócę wypożyczenia w terminie?

 • Kara za każdy dzień po terminie wypożyczenia to 10 groszy.

Jak przedłużyć wypożyczenie?

 • Przedłużenia można dokonać telefonicznie, osobiście lub na swoim koncie w katalogu online jednak musi to nastąpić przed terminem zwrotu. Wyjątek! Jeśli ktoś zarezerwował posiadaną przez Ciebie pozycję to nie będziesz mógł jej przedłużyć – ktoś inny na nią czeka.

Jak założyć konto online?

 • Dostęp do konta online w katalogu otrzymujemy poprzez podanie adresu mailowego bibliotekarzowi przy wizycie osobistej w bibliotece. Po podaniu adres e-mail wysyłamy hasło do logowania się na konto.

Czy książki wypożyczone w jednym miejscu mogę zwrócić w innym miejscu?

 • Nie. Każda filia posiada odrębny księgozbiór. Zwrócić książki tam, gdzie je wypożyczyłeś. Do Książkomatu i Wrzutni można zwrócić jedynie zbiory wypożyczone w Bibliotece Głównej.

Czy mogę przynieść do biblioteki książki, których już nie czytam?

 • Tak. Przyjmujemy dary. Muszą być one jednak w bardzo dobrym stanie. Przynieść książki w takim stanie, w jakim sam chciałbyś je wypożyczyć z biblioteki.

Czy dziecko musi mieć swoja kartę żeby korzystać z oferty biblioteki?

 • Tak. Karta jest niezbędna do identyfikacji dziecka i do kontaktu z rodzicami.

Czy do biblioteki mogę przyjść z własnym komputerem, popracować w ciszy?

 • Tak. Do Państwa dyspozycji jest sala Cichej Pracy w Oddziale dla dorosłych z dostępem do WiFi. Jeśli sala jest zajęta, poproś o dostęp do Sali konferencyjnej.
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl