Feminizm arabski

Data publikacji: 10/11/2020

zOrientowani

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącego formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

16 listopada o godzinie 10:00 zapraszamy na szkolenie na żywo (on-line na naszym Facebooku) na temat feminizmu arabskiego z Karoliną Rak! Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wziąć udział w wydarzeniu o tej samej nazwie! Transmisja rozpocznie się automatycznie.

ℹ️ Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

Dr Karolina Rak, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego UJ, orientalistka, arabistka, literaturoznawca. Zastępca Dyrektora do Spraw Dydaktycznych. Zajmuje się współczesnym dyskursem muzułmańskim, zwłaszcza w odniesieniu do nurtu fundamentalistycznego i jego różnorodności. W ramach prowadzonych kursów zajmuje się także zmianami zachodzącymi w społeczeństwach arabskich, ze szczególnym naciskiem na sytuację kobiet i rozwój zjawiska arabskiego feminizmu.

Dr Karolina Rak prowadzi stronę Feminizm arabski na Facebooku oraz podcast Niswiyya – podcast feminizmu arabskiego dostępny na platformach Spotify oraz Mixcloud

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu będą dostępne

w wersji on-line na naszym fanpage’u na Facebooku.

Bądź na bieżąco, Polub nas na Facebooku!

FB

PATRONAT:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Puls Azji / Wydawnictwo Kwiaty Orientu / Instytut Konfucjusza w Krakowie / Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha / Good Books /Radio Bogoria / Gazeta Bogoria

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl