Jak działa komputer?

Data publikacji: 29/10/2020

 

Cykl filmów “Piątka z Dr Atmoskym” to inicjatywa edukatorów z działu YouMedia. 🤖 Krótkie filmy edukacyjne uczą i inspirują. Mają stanowić zachętę dla dzieci i rodziców do wspólnej zabawy lub edukacji w domu.

Odcinek 1 “Jak działa komputer?” 🖥️

 

…a jeżeli czujesz niedosyt i chciałbyś dowiedzieć się więcej – zajrzyj do naszego Katalogu on-line, wyszukaj interesującą Cię książkę np. “Proste eksperymenty dla dzieci”, zamów przez Internet i odbierz bezpiecznie w bibliotece lub w Książkomacie na stacji PKP! 📚

Od dwóch lat, czyli od powstania Mediateki w Grodzisku Mazowiecki, sala YouMedia cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest prawdziwą perełką na mapie naszego miasta. Grupy zajęciowe pękają w szwach, ciekawscy przyjeżdżają z okolicznych miejscowości i Warszawy. Na temat sali YouMedia powstało wiele przekazów mediowych: w prasie i telewizji. Nasi edukatorzy wspierają swoją działalnością również grupy z trudniejszym dostępem do cyfryzacji takie jak seniorzy i osoby niepełnosprawne. Nowe technologie, w które wyposażona jest ta sala biblioteczna, takie jak drukarka 3D, stół multimedialny czy bieżnia VR są dostępne za darmo dla wszystkich mieszkańców i służą do edukacji.

Nazwa filmów “Piątka z Dr Atomskym” nawiązuje do alter ego naszych edukatorów czyli Dr Atomskiego, który prowadzi dla naszych odwiedzających zajęcia z eksperymentów.

ℹ️ Film zawiera napisy dla osób niesłyszących. Bodźcem do poprawy tego aspektu działalności naszej biblioteki było zapoznanie się z trudną sytuacją osób niesłyszących w czasie pandemii. Działalność wielu instytucji została przeniesiona do internetu jednak bez uwzględnienia potrzeb wszystkich grup społecznych. Staramy się być blisko wszystkich grup mieszkańców naszej gminy: prowadzimy zajęcia dla osób niepełnosprawnych, odwiedzamy ich w ośrodkach zabierając nasze sprzęty i książki, nasze karty biblioteczne są wyposażone w alfabet Braille’a. Nigdy wcześniej jednak nie dodawaliśmy napisów do publikowanych filmów. Od dziś to się zmieni.

Bądź na bieżąco, dołącz do grupy Youmedia na Facebooku!FB

Filmy są realizowane w ramach projektu “Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna w Grodzisku Mazowieckim”. Więcej o projekcie w zakładce Projekty.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl