Kody Empik Go i Legimi w marcu!

Data publikacji: 28/02/2022

Informujemy, że uległy zmianie zasady przyznawania kodów do darmowego czytania e-booków i słuchania audiobooków.

Od 1 marca obowiązują nowe zasady przyznawania kodów do platform Empik Go i Legimi. Wszystkie zmiany znajdują się w §11 Regulaminu Udostępniania Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki:

§11

Zasady korzystania z serwisów internetowych udostępniających e-booki i audiobooki w ramach pakietów zakupionych przez Bibliotekę

  1. Określa się warunki korzystania z usługi dostępu do zasobów abonamentowych serwisów udostępniających e-booki i audiobooki (w dalszej części zwanej Usługą) przez czytelników Biblioteki.
  2. Oferowany dostęp ma postać kodu. Kod udostępniany jest czytelnikowi, który w ciągu bieżącego roku dokonał co najmniej jednego wypożyczenia z Biblioteki. Osoby, które chcą pobrać kod, nie mogą mieć zobowiązań finansowych wobec Biblioteki.
  3. Czytelnik otrzymuje bezpłatnie kod, po przedstawieniu karty bibliotecznej.
  4. Kod posiada termin ważności, podany przez pracownika Biblioteki w dniu jego wydania. Aktywowany kod umożliwia 30-dniowy dostęp do Usługi.
  5. Aktywacja kodu odbywa się w zewnętrznym serwisie i wiąże się z założeniem konta w tym serwisie i akceptacją jego regulaminu.
  6. Pojedynczy kod umożliwia równoczesne korzystanie z usługi na 2 różnych urządzeniach.
  7. Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu. Wydanie kodu jest odnotowywane przez pracowników Biblioteki. Czytelnik, który nie aktywował kodu w danym miesiącu, nie może ubiegać się o przyznanie kodu w kolejnym miesiącu.
  8. Zasady funkcjonowania Usługi regulowane są przez zewnętrzne serwisy zgodnie z ich regulaminem.

Więcej informacji w zakładce Ebooki i audiobooki

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl