Komiks japoński – medium dla każdego (warsztaty dla szkół)

Data publikacji: 14/11/2023

 

Zapraszamy uczniów klas 6-8 szkół podstawowych do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki na wykład i warsztaty o japońskim komiksie.

Tytuł: Komiks Japoński – medium dla każdego. 

Czas trwania: 1 h

Cel: przybliżenie historii mangi, pokazanie jej różnorodności, rodzajów, gatunków, powiązań z komiksem amerykańskim oraz stworzenie przez uczestników zajęć własnej postaci komiksowej.

Opis: na zajęciach młodzież dowie się czym dokładnie jest manga i skąd się wzięła, pozna różne jej rodzaje oraz dowie się, co wspólnego z mangą ma Bambi, Superman i Batman. Będzie też okazja do stworzenia własnego bohatera komiksowego.

Warsztaty poprowadzi Anna Wojciul – ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego o specjalizacji grafika i sztuka Japonii. Mangą zajmuje się od lat 90-tych XX wieku i ciągle znajduje w niej coś nowego i fascynującego. Uwielbia dzielić się wiedzą. Prowadzi szkolenia i wykłady z komiksu japońskiego, organizuje dział mangowy w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Prywatnie właścicielka trzech kotów.

japońskie grafiki mangowe, zaproszenie na warsztaty z komiksu japońskiego

 

Daty: listopad, grudzień (środy – piątki)

Biblioteka Główna (II p. Mediateki)

przy ul. 3 Maja 57
 

Klasy można zapisywać u Anny Wojciul: a.wojciul@biblioteka.grodzisk.pl

 
Warsztaty z komiksu japońskiego organizowane są w ramach programu BLISKO.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 
Do zobaczenia!

 

 

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl