Konkurs!

Data publikacji: 10/08/2021

 

KONKURS 75. URODZINY DETEKTYWA BLOMKVISTA

 

Z okazji urodzin jednego z najbardziej znanych Detektywów w literaturze dziecięcej – Kallego Blomkvista – Wydawnictwo Jung-off-ska ogłasza konkurs, którego celem jest zapoznanie się młodych czytelników z książkami, których bohaterem jest ten niezwykle dociekliwy i sprytny chłopiec oraz jego przyjaciele.

Zadaniem konkursowym jest nakręcenie 5 minutowego filmu inspirowanego ich przygodami.

Film może być wierną bądź luźną adaptacją jednej ze scen z którejkolwiek z trzech części przygód Detektywa Blomkvista:

  • Część 1 Detektyw Blomkvist.
  • Część 2 Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie.
  • Część 3 Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży.

Film może też być rodzajem trailera – zapowiedzią przyszłego dzieła filmowego, czyli dynamiczną sekwencją ujęć, która w krótki sposób przedstawi istotne zdarzenia i bohaterów z wybranej części przygód Detektywa Blomkvista. Przykład trailera: https://www.youtube.com/watch?v=wmiIUN-7qhE

 

ZBIERZ SWOJĄ „EKIPĘ FILMOWĄ”. NAKRĘĆCIE SWÓJ FILM!Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku 716 lat wraz z minimum jedną osobą dorosłą. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim.

Gotowe filmy należy przesłać do 25 października 2021 r., do
Ambasadorów Konkursu. Ogłoszenie wyników do 6 grudnia 2021 r, na stronie Wydawnictwa.Regulamin konkursu, lista Ambasadorów Konkursu oraz zabawy w detektywa na stronie:
www.jungoffska.plGłówna nagroda to wycieczka na plan filmowy ufundowana przez ARTRAMA oraz audiobooki Wydawnictwa Jungoffska.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

 

Patronem honorowym konkursu jest Ambasada Szwecji w Polsce. Patroni medialni: MiastoDzieci.pl, eGaGa.pl, Qlturka.pl, Czytamto.pl.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl