Książkowa ekorewolucja czyli kolejne spotkanie autorskie

Data publikacji: 18/11/2020

Ecobooks

 

#ecorevolutionbooks. Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie. To projekt, dzięki któremu chcemy pokazać, jak ważna jest kultura i jak łatwo literatura może zmieniać życie każdego człowieka, który tylko zechce wziąć książkę do ręki. Projekt realizowany z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na jednym z pierwszych spotkań, po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk powiedziała, że literatura może zmieniać świat. Z młodzieżą, z która współpracujemy chcemy zawalczyć o zmiany klimatyczne i ochronę środowiska w naszym w kraju. Chcemy pokazać, jak ważne jest ekologiczne życie, ochrona zwierząt i roślin. Wspólnie wyszukaliśmy autorów, którzy tak jak my, obawiają się o przyszłość naszej planety. Działamy międzypokoleniowo dla przyszłych pokoleń. Zmienimy świat, a literatura podpowie nam, jak to zrobić.

23 listopada o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z Karoliną Grabarczyk i Niką Jaworowską-Duchlińską, autorkami książki “I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach”. 

Spotkanie na żywo (on-line na naszym Facebooku)!

Podczas spotkania porozmawiamy o młodych ekowojownikach, którzy nie czekają na to, aż dorosną, ale tu i teraz zmieniają świat. Z autorką tekstu i ilustratorką książki opowiemy o dzieciach, które zmieniają świat, chroniąc go przed katastrofą ekologiczną. Poznacie Cassandrę Lin, która zmienia zużyty tłuszcz w biopaliwo. Będzie też o Kehkashan Basu, która została znaną na całym świecie działaczką ekologiczną. A Mikaila Ulmer postanowiła sprzedawać lemoniadę, by ocalić pszczoły. Oczywiście takich niezwykłych dzieci w książce „I ty możesz zmienić świat” znajdziecie więcej. Każda historia jest przykładem na to, jak ważne jest dbanie o edukację ekologiczną naszych dzieci. Bo tylko dzięki niej będą mogły zauważyć, jak dużo dobrego można zrobić dla naszej planety.

O Nice Jaworowskiej-Duchlińskiej przeczytacie tutaj.

O Karolinie Grabarczyk dowiedzie się więcej tu.

… a razem stanowią też grupę artystyczną o której dowiecie się pod tym linkiem!

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu będą dostępne

w wersji on-line na naszym fanpage’u na Facebooku.

Bądź na bieżąco, Polub nas na Facebooku!

FBDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl