Kultura biznesowa Japonii

Data publikacji: 07/10/2020

zOrientowani

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącego formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

13 października o godzinie 10:00 zapraszamy na szkolenie na żywo (on-line na naszym Facebooku)! Tematem szkolenia będzie kultura biznesowa Japonii, szkolenie szczególnie zainteresuje przedsiębiorców.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wziąć udział w wydarzeniu. Transmisja rozpocznie się automatycznie.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu na żywo, skontaktuj się z nami: e.radzikowska@biblioteka.grodzisk.pl

Stany Zjednoczone zwróciły się w stronę Azji jeszcze za kadencji Baracka Obamy. Unia Europejska również otworzyła się na współpracę z Japonią i Koreą Południową poprzez utworzenie strefy wolnego handlu. Jest to duża szansa dla polskiego biznesu. Dlatego zapraszamy na szkolenie z japońskiej kultury biznesowej realizowane w ramach projektu zOrientowani. Spotkanie poprowadzi dr Olga Barbasiewicz, ekspert w dziedzinie Japonii, która szkoli polskich przedsiębiorców i pracowników korporacji z zakresu wejścia na rynek japoński oraz kultury biznesowej Kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas spotkania poznamy specyfikę prowadzenia biznesu przez Japończyków. Może będzie to szansa na nowe wyzwania zawodowe?

ℹ️ Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

Olga Barbasiewicz to doktor nauk społecznych, posiadająca również wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie kulturoznawstwa o specjalności japonistyka. Na co dzień dr Barbasiewicz jest adiunktem w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Koordynatorka jest również laureatką Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców na lata 2018-2021, przyznanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Olga Barbasiewicz jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktorką i autorką książek poruszających tematykę orientalistyczną oraz popularyzatorką wiedzy m.in. poprzez organizację wystaw, wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetach Dziecięcych. Organizatorka licznych konferencji i wydarzeń promujących kulturę – głównie Japonii. Do 2013 roku prezes Klubu Byłych Studentów Uczelni Japońskich w Polsce, działającego przy Ambasadzie Japonii. Konsultant kulturowy i doradca w zakresu kultury biznesowej państw Dalekiego Wschodu. Zwolenniczka i orędowniczka popularyzacji badań naukowych wśród lokalnych społeczności.

Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce.

 

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu będą dostępne

w wersji on-line na naszym fanpage’u na Facebooku.

Bądź na bieżąco, Polub nas na Facebooku!

FB

PATRONAT:

Stowarzyszenie Biblilotekarzy Polskich / Puls Azji / Wydawnictwo Kwiaty Orientu / Instytut Konfucjusza w Krakowie / Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha / Radio Bogoria / Gazeta Bogoria

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl