Kultura biznesowa Korei Południowej

Data publikacji: 02/12/2020

zOrientowani

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącego formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

ℹ️ Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

9 grudnia o godzinie 10:00 zapraszamy na spotkanie dotyczące kultury biznesowej

Korei Południowej (on-line na naszym Facebooku) z Nicolasem Levi!

Nicolas Levi to analityk ds. Korei Północnej i Korei Południowej. Prowadzi wykłady na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą. Autor licznych projektów konsultingowych o Korei dla międzynarodowych firm. W przeszłości pracował również w firmach Deloitte i Kulczyk Investment House. Jego zainteresowania badawcze obejmują również inwestycje na Półwyspie Koreańskim. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Paris X Nanterre we Francji.  Tłumacz języka francuskiego, autor licznych artykułów naukowych poświęconych problematyce koreańskiej w prasie polskiej i anglojęzycznej. Konsultant dla mediów polskich, anglojęzycznych i koreańskich.

Zainteresowania  dydaktyczne/badawcze:

 • rynki finansowe;
 • działalność gospodarcza w Polsce;
 • gospodarka Półwyspu Koreańskiego;
 • zajęcia prowadzone w jęz. polskim i angielskim z różnych dziedzin rachunkowości, finansów, mikroekonomii, makroekonomii oraz wycen przedsiębiorstw.

O czym porozmawiamy na spotkaniu:

 • dlaczego warto eksportować do Korei?
 • jaka jest siła nabywcza koreańskiego konsumenta?
 • jakie są bariery wejścia na rynek koreański?
 • najefektywniejsze metody poszukiwania partnera
  biznesowego,
 • jakie instytucje państwowe wspomagają poszukiwania?
 • jakie firmy prywatne są zainteresowane współpracą?

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu są dostępne  na Facebooku.

FB

 

zOrientowanych wspierają:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Puls Azji / Wydawnictwo Kwiaty Orientu / Instytut Konfucjusza w Krakowie / Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha / Good Books /Radio Bogoria / Gazeta Bogoria

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl