Kurs rysunku mangowego

Data publikacji: 10/10/2022

Raz w miesiącu w soboty w godz. 12:00-14:00 zapraszamy na kurs rysunku mangowego.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z rysunku w stylu mangowym. W ciągu pięciu dwugodzinnych zajęć młodzież (w wieku 12+) nauczy się tworzenia własnych postaci, kompozycji i będzie rozwijała swoje zdolności manualne. Zajęcia pozwolą, na tworzenie w przyszłości, własnych komiksów.

Zajęcia prowadzi Karolina Zarzycka,

artystka hobbystka. Od dziecka, zainspirowana sztuką komiksową oraz animacją zaczęła swoją przygodę z rysunkiem, grafiką a przede wszystkim z komiksem. Twórczością skupia się na japońskim stylu komiksowym, który wykorzystuje do rozwijania swojej autorskiej historii od kilkunastu lat. Wzorując się na artystach takich jak Takeshi Obata oraz Hiromu Arakwa stworzyła własną unikalną kreskę, którą dzieli się za pomocą wielu fanowskich grafik oraz krótkich autorskich komiksów.

Zajęcia odbywają się w dniach:

15 października: Podstawy tworzenia historii. Wstęp do tworzenia postaci.

19 listopada: Rysowanie postaci – wygląd, emocje.

10 grudnia: Postacie drugoplanowe, tła. 

21 stycznia: Krótka historia – kadrowanie, dźwięki, storyline.

18 lutego: Krótka historia – wykończenie, poprawki.

Ważne:

  • Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać kartę biblioteczną.
  • Zajęcia odbywają się w Bibliotece Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.
  • Na zajęcia obowiązują zapisy. Można się zapisać tutaj!

 

“Kurs rysunku mangowego” to cykl spotkań organizowanych w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w ramach programu “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.  W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów.  Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.

Projekt “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International ze środków Danmarks Indsamling oraz SCI.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International з фонду Danmarks Indsamling і SCI. 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl