Młodzież

Idziemy po kulturę

 

 

Book Now. Młodzieżowe spotkania czytelnicze

 

Spotkania dla wszystkich czytelników powyżej 14. roku życia. Chcesz wiedzieć, co nowego dzieje się na rynku książki młodzieżowej? Interesujesz się filmem? Oglądasz seriale? Przyjdź na spotkanie. Rozmawiamy o różnych formach opowiadania świata, skierowanych do młodego odbiorcy. Łączymy media. Olga Tokarczuk w swojej przemowie noblowskiej stwierdziła: „Możemy mieć dziś wielką satysfakcję, że jesteśmy świadkami powstania nowego sposobu opowiadania świata, jaki niesie ze sobą serial filmowy (…). Pierwsze dwie dekady XXI wieku z pewnością należą do seriali. Ich wpływ na sposoby opowiadania (i przez to też rozumienia) świata jest rewolucyjny”.  

Na Book Now. Młodzieżowych spotkaniach czytelniczych chcemy sprawić, żeby dostęp do książek, filmów i seriali był łatwiejszy dla wszystkich młodych odbiorców. Organizujemy konkursy, w których można wygrać książki, filmy i bilety do kina. Wymieniamy się tekstami i dzielimy się wiedzą o tym, gdzie w legalny sposób można cieszyć się kulturą. Robimy zestawienia i rankingi. Dzielimy się swoimi spostrzeżeniami także na fanpage’u Idziemy po kulturę!

 

 

Wolontariat Młodzieżowy

 

Każdy z młodych czytelników biblioteki, który ukończył 6 klasę szkoły podstawowej, może należeć do wolontariatu młodzieżowego. Wolontariat jest wspaniałą przygodą, której się nie zapomina. 

Podstawowym celem wolontariatu młodzieżowego jest integracja lokalnej społeczności młodych ludzi, którzy stanowią przedstawicieli różnych szkół i środowisk. W bibliotece mogą się poznać, porozmawiać o swoich pasjach i zainteresowaniach, ale też wspólnie przyczynić się do rozwoju czytelnictwa nie tylko w Grodzisku Mazowieckim. Wolontariusze pomagają w organizacji wydarzeń bibliotecznych, współtworzą ofertę dla młodzieży oraz pomagają w pracach biblioteki. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek w Polsce. Jej przestrzeń i wyposażenie zostały pomyślane tak, by pozwolić na realizowanie najbardziej nowatorskich działań związanych z książką, ale też by cieszyć wyglądem. Praca w bibliotece uczy korzystania z najnowszych technologii, pozwala na podejmowanie wyzwań, które nie są możliwe do zrealizowania w innych placówkach. Przede wszystkim jednak uczy odpowiedzialności, kreatywności i współdziałania z dorosłymi oraz rówieśnikami. Na wolontariacie młodzież rozwija się i nabywa kompetencje, które są potrzebne w planowaniu ścieżki kariery oraz podejmowaniu pracy. 

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 6 klasę szkoły podstawowej, posiada kartę biblioteczną oraz podpisze Porozumienie o współpracy i uzyska pisemną zgodę rodzica na uczestnictwo w wolontariacie.

Więcej w Regulaminie wolontariatu młodzieżowego. Informacji o wolontariacie udziela koordynatorka wolontariatu Magdalena Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl     

Wszystkich przedstawicieli bibliotecznego wolontariatu młodzieżowego zapraszamy na comiesięczne spotkania organizacyjne. W ostatni wtorek każdego miesiąca dokonujemy ewaluacji tego, co już zrobiliśmy i planujemy naszą pracę na kolejne miesiące. Na spotkaniach poznajemy się i integrujemy, rozmawiamy o naszych pomysłach i potrzebach, współtworzymy ofertę biblioteki. Jeśli planujesz dołączenie do grupy wolontariackiej, przyjdź na spotkanie! Dowiesz się więcej o naszych działaniach i poznasz młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje w bibliotece. O wszystkich piszemy na naszym fanpage’u na Facebooku Idziemy po kulturę.

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl