Młodzieżowe spotkanie czytelniczo-filmowe (13+)

Data publikacji: 26/02/2024

Młodzieżowe spotkania czytelnicze dla wszystkich czytelników i czytelniczek powyżej 13. roku życia. Chcesz wiedzieć, co nowego dzieje się na rynku książki młodzieżowej? Interesujesz się filmem? Oglądasz seriale? Przyjdź na spotkanie. Rozmawiamy o różnych formach opowiadania świata, skierowanych do młodego odbiorcy. Łączymy media.

Olga Tokarczuk w swojej przemowie noblowskiej stwierdziła: “Możemy mieć dziś wielką satysfakcję, że jesteśmy świadkami powstania nowego sposobu opowiadania świata, jaki niesie ze sobą serial filmowy (…). Pierwsze dwie dekady XXI wieku z pewnością należą do seriali. Ich wpływ na sposoby opowiadania (i przez to też rozumienia) świata jest rewolucyjny”.  

Na młodzieżowych spotkaniach czytelniczych chcemy sprawić, żeby dostęp do książek, filmów i seriali był łatwiejszy dla wszystkich młodych odbiorców i odbiorczyń.

Organizujemy konkursy, w których można wygrać książki, filmy i bilety do kina.

Wymieniamy się tekstami i dzielimy się wiedzą o tym, gdzie w legalny sposób można cieszyć się kulturą. A w czasie wymianek książkowych, dzielimy się literaturą.

Robimy zestawienia i rankingi.

Młodzieżowe spotkania czytelnicze  odbywają się

raz w miesiącu w godzinach 17:00-18:00.

Kolejne spotkania odbędą się: 28 lutego

w Bibliotece Głównej przy ul. 3 Maja 57

(II p. Mediateki).

 

Wstęp wolny!

 

Więcej informacji u Magdaleny Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl
 
Zajęcia odbywają się
w ramach projektu “Biblioteka dla wszystkich”, realizowanego przez FRSI z Save the Children International.
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl