Mówią o nas…

Data publikacji: 02/10/2020

 

1 października w programie “Księga Przestrzeni” na TVP Kultura ukazał się nowy odcinek zatytułowany “Przyjemne i pożyteczne” w którym przedstawiono budynek naszej Mediateki w Grodzisku Mazowieckim.

 

KLIKNIJ TUTAJ ABY OBEJRZEĆ CAŁY ODCINEK

 

“Księga Przestrzeni” to program, który przedstawia najlepsze realizacje architektoniczne Polski w ostatnim 25-leciu. O budynku Mediateki opowiada jego architekt, Rafał Sokołowski. Za wnętrza Biblioteki Głównej odpowiada nasz zespół biblioteczny, który pomimo wsparcia projektantów, sam decyduje o finalnym wyglądzie biblioteki. Obserwujemy naszych użytkowników, ich zachowania i potrzeby co pozwala na dobranie idealnych i funkcjonalnych mebli oraz wyposażenia wnętrz.

 

Mediateka to nazwa dla budynku, w którym mieszczą się trzy instytucje. Nazwa Mediateka pochodzi od słowa “biblioteka” i oznacza bibliotekę nowej ery – wykorzystującą nowe technologie, wypożyczającą multimedia, miejsce spotkań czyli tzw. “trzecie miejsce”.

Brandbook

  •  Mediateka jako instytucja  mieszcząca się na parterze budynku odpowiada za szeroko pojęte życie kulturalne rozrywkowe. Koncerty, wystawy, zajęcia ruchowe i plastyczne dla dzieci.
  •  Strefa Aktywnego Seniora to program darmowych zajęć przygotowanych z myślą o potrzebach i zainteresowaniach mieszkańców Grodziska Mazowieckiego w wieku 60+. To właśnie w Mediatece znajduje się biuro Strefy Aktywnego Seniora i odbywa się większość zajęć.
  •  Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zajmuje II piętro budynku Mediateki. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki to nowoczesna przestrzeń, która łączy tradycyjną funkcję biblioteki z centrum multimedialnym i społecznym. Godziny otwarcia biblioteki różnią się od godzin otwarcia Mediateki, posiadamy również osobne wejście. Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, organizowane zajęcia około-książkowe dla wszystkich grup wiekowych są zawsze darmowe. Oprócz wypożyczalni książek znajdą u nas Państwo filmy, audiobooki, gry planszowe oraz komiksy. Dysponujemy salami do wynajęcia, salą komputerową, nowoczesną salą Youmedia służącą do edukacji w zakresie nowych technologii oraz boks przedszkolny dla rodzin z dziećmi.

 

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl