Narodowe Czytanie 2020

Data publikacji: 05/09/2020

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, w imieniu Dyrektor Doroty Olejnik, dziękujemy za wirtualny udział w Narodowym Czytaniu. To już dziewiąty raz gdy grodziska biblioteka włącza się w tę ogólnopolską akcję.

Co roku przywołujemy wspaniałe utwory, bohaterów, wydarzenia. W tym roku na lekturę Narodowego Czytania wybrana została “Balladyna” Juliusza Słowackiego.

“Balladyna” to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Juliusz Słowacki połączył w tym utworze realizm i fantastykę. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprosiła do wspólnego odczytania fragmentów utworu, swoich Przyjaciół: Panią Joannę Wróblewską (Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki), Panią Monikę Błądek (Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Doktora Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie), Pana Bartłomieja Grzegorskiego (Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim), Pana Marcina Budziewskiego (Dziennikarz Radia Bogoria).

Tegoroczną edycję otwiera natomiast fragment przeczytany przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Pan Grzegorz Benedykciński!

Fragmenty utwory czytane przez naszych Gości można obejrzeć poniżej.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl