Sala Youmedia

Sala Youmedia to miejsce nauki i rozrywki w jednym wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. To miejsce łączące pokolenia. To miejsce, w którym grupy przedszkolne i szkolne mogą poznać lepiej nowe technologie i przekonać się, że tablet potrafi być potężnym narzędziem młodego programisty. To miejsce, w którym młodzi gracze uczą się współpracy, poszanowania drugiej osoby, kultury wygrywania i… porażki bez gniewu i łez. To miejsce dla każdego w każdym wieku! Wiemy, że nie każde dziecko zostanie w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu ponieważ programowanie to rozwój logicznego myślenia i kreatywnego poszukiwania rozwiązań.

Regulamin korzystania z sali Youmedia znajdziesz w zakładce Regulaminy.

Plan zajęć cyklicznych znajdziesz w zakładce Kalendarz wydarzeń.

Jeśli chcesz odwiedzić nas z grupą zorganizowaną, skontaktuj się z animatorami Sali Youmedia.

WAŻNE! Aby skorzystać z sali Youmedia musisz  posiadać kartę biblioteczną. Sala Youmedia to Strefa Czysta, buty zostawiamy w szatni.

 

Urządzenia, na których pracujemy:

 

Stół multimedialny

Stół multimedialny to urządzenie wolnostojące, na którym dzieci korzystają z aplikacji edukacyjnych.

 

 

Bieżnia VR

Wielokierunkowa bieżnia rozszerzonej rzeczywistości pozwala na naturalne poruszanie się w świecie VR. Użytkownik wchodzi do środka bieżni i może po niej biegać, a jego ruchy przenoszone są do gry. Gracze mogą poruszać się do przodu, do tyłu oraz robić uniki na bok. Bieżnia jest przystosowana do obsługi osób od 130 do 195 cm wzrostu oraz do 100 kg wagi.

Korzystanie z bieżni jest darmowe!

Robot Photon i InO-Bot

Photon to robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii oraz nauczanie podstaw programowania. Nauka poprzez interfejsy programowania – aplikacje dedykowane na pięciu poziomach zaawansowania. Uczestnicy zajęć uczą się kodować ruchy robota, poznają także pojęcie funkcji ”jeżeli” oraz programują działania sensorów (czujników), które umożliwią interakcję z robotem. Ino-Bot został specjalnie zaprojektowany, aby zawarł jak najwięcej lekcji programowania. W ten sposób dzieci mogą uczyć się projektować w sposób zabawny. Nauka przy użyciu języka obiektowego Scratch. Stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania.

Drukarka 3D

Modelowanie 3D to nauka myślenia przestrzennego, kształtowanie postaw ”design-thinking”. Pokazujemy uczniom jak wygląda proces od koncepcji, poprzez prototypowanie aż do realizacji projektu. Korzystamy także z długopisów 3D!

Drukarka 3D to urządzenie, które pozwalaja na produkcję elementów i detali, wykorzystując jako informacje źródłowe pliki cyfrowe. Urządzenie “drukują” trójwymiarowe przedmioty z tworzyw sztucznych, wykorzystując szereg różnych technik.

Drukarka 3D została zakupiona w ramach projektu pn. „Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna w Grodzisku Mazowieckim” współfinansowanego ze środków POIŚ 2014-2020, Oś priorytetowa VIII, Działanie 8.1. – „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Klocki LEGO WeDo 2.0

Klocki LEGO WeDo 2.0 to seria klocków Lego z linii Lego Education, przeznaczona dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, wspomagająca naukę programowania i ukazująca podstawowe zagadnienia robotyki. Na całym świecie wykorzystywana jest w edukacji wczesnoszkolnej jako pomoc dydaktyczna. Zestawy tej serii pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które, po podłączeniu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem, można wprawić w ruch. Odpowiednie czujniki i silniki zawarte w zestawach umożliwiają obustronną interakcję programu komputerowego ze światem zewnętrznym.Dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się zabawą i angażuje każdego. Uczestnicy zajęć konstruują modele a następnie programują (kodują) swoje projekty przy użyciu dedykowanego oprogramowania.

Klocki zostały zakupione w ramach projektu pn. „Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna w Grodzisku Mazowieckim” współfinansowanego ze środków POIŚ 2014-2020, Oś priorytetowa VIII, Działanie 8.1. – „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Urządzenie sortujące i ramię automatyczne

Przenośnik sortujący pozwala na naukę zaprogramowania czujników (sensorów), które będą m.in. rozpoznawać wielkość (gabaryt) elementów położonych na taśmociągu. Ramię robota z chwytem oraz ploter rysujący to nauka określania położenia ramienia robota wraz z zaprogramowaniem sekwencji ruchów. Dzieci dowiedzą się jak działają nowoczesne magazyny oraz jak pracuje ”mechaniczny malarz”. Praca z komputerem.

Urządzenia zostały zakupione w ramach projektu pn. „Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna w Grodzisku Mazowieckim” współfinansowanego ze środków POIŚ 2014-2020, Oś priorytetowa VIII, Działanie 8.1. – „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Gaming to szeroko pojęta rozrywka w czasie wolnym od nauki. Wspólne granie integruje, uczy kultury wygrywania i ponoszenia porażki, dzielenia się przestrzenią oraz zdrowej rywalizacji.

 

W godzinach popołudniowych zapraszamy do skorzystania z:

  • Wielokierunkowej bieżni rozszerzonej rzeczywistości (VR) Virtuix Omni. Rozrywka polega na graniu w gry trójwymiarowe (3D) przy wsparciu bieżni kontrolującej położenie ciała. Przeznaczone dla dzieci od 120 cm wzrostu i osób dorosłych do 100 kg wagi ciała.

 

  • Konsoli XBOX One S z grami sportowymi: FIFA19 (piłka nożna), Forza Horizion 4 (wyścigi samochodowe);  tanecznymi: Just Dance 2019; przygodowymi: Never Alone, Celeste HD; zręcznościowymi: Race The Sun, HUE a także z tytułami umożliwiającymi podzielenie ekranu celem lokalnej gry wieloosobowej: GRIP, Rocket League oraz kultowe tytuły LEGO. Ofertę gier stale poszerzamy.

 

 

Zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy zajęć poznają działanie i zastosowanie nowych technologii w życiu codziennym, programują maszyny i urządzenia ruchome, przenoszą się w świat trójwymiarowy lub poznają czym jest druk 3D. W Sali Youmedia uczestnicy zajęć biorą aktywny udział w spotkaniu a miejsce pozwala na swobodną naukę poprzez zabawę.

 

 

 

Przedszkolak Programuje to zajęcia z robotyki dla grup przedszkolnych i uczniów klasy 0. Zapraszamy nauczycieli wczesnoszkolnych do kontaktu – czekamy na dzieci w sali Youmedia lub pakujemy roboty i jedziemy pod wskazany adres!

 

 

Pamiętaj, możesz zawsze liczyć na naszą pomoc w zakresie nowych technologii!

 

Projekt pt. „Latarnicy2020.pl” stanowi inicjatywę na rzecz edukacji cyfrowej osób w wieku 44-64 lata oraz powyżej 65 roku życia, którzy stanowią największą w naszym kraju grupę wykluczonych cyfrowo.

W sali Youmedia czekają  na Ciebie instruktorzy, którzy pomogą w Twoich problemach z nowymi technologiami.

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.