Tegoroczna Noc Bibliotek jest nawiązaniem do realizowanych już w bibliotece projektów, w ramach których zapoznajemy czytelników z pięknem i różnorodnością innych kultur. Celem naszych działań jest tworzenie tolerancyjnej przestrzeni, w której znajdą swoje miejsce wszyscy niezależnie od tego, skąd pochodzą, jakiego są wyznania czy orientacji seksualnej. Poznanie tego, co nieznane wzmacnia nasze więzi w środowisku lokalnym i tworzy środowisko współpracy.
Na Noc Bibliotek zaplanowaliśmy spotkanie z autorem i gawędziarzem, Albertem Kwiatkowskim wokół jego najnowszej książki “Bah Bah. Iran dla dociekliwych” ostatniej z serii znakomitych tytułów wydawanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry “Świat dla Dociekliwych”. Więcej o książce „Bah bah. Iran dla dociekliwych” tutaj. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00, spotkanie dedykowane jest dla dużych i małych, dla całych rodzin! BEZ OGRANICZEŃ
Spotkanie zwieńczone zostanie nocnym pokazem teatru cieni, w ramach którego artyści przedstawią opowieść „Magiczne drzewo”. Teatr cieni Karagöz – jest sztuką, która została wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względów sanitarnych liczba miejsc ograniczona. Pokaz rozpoczyna się o godzinie 18:00. Obowiązują zapisy: osobiście w Bibliotece Głównej lub mailowo: kontakt@biblioteka.grodzisk.pl BRAK MIEJSC
Poza dwoma głównymi wydarzeniami, tego dnia, sala Youmedia będzie czynna dla odwiedzających a każdy Czytelnik, otrzyma od nas prezent niespodziankę. 9 października Biblioteka Główna będzie czynna do 17:00, nie może Was zabraknąć!
O autorze książki “Bah Bah. Iran dla dociekliwych”:
Albert Kwiatkowski – z wykształcenia archeolog i iranista. Od 2004 roku zajmuje się tłumaczeniem literatury perskiej: poezji i prozy. Ma na koncie przekłady takich klasyków jak Rumi, Hafez, Chajjam i wielu innych. Drukiem ukazały się jego tłumaczenia baśni perskich i wierszy XI-wiecznego derwisza Baby Tahera oraz poetycki przekład pierwszej księgi „Masnawi” – najważniejszego mistycznego poematu, jaki wydał świat muzułmański. Prowadzi portal o kulturze Iranu i literaturze perskiej (www.literaturaperska.com), współprowadzi tradycyjny turecki teatr cieni, współpracuje z najstarszą w Polsce grupą opowiadaczy – Stowarzyszeniem Grupa Studnia O. Od wielu lat przybliża wiedzę o Iranie, miedzy innymi pracując dla różnych biur podróży.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.