Noc Bibliotek 2022

Data publikacji: 23/09/2022

 

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na Noc Bibliotek.

W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji zapraszamy na spotkanie z Beatą Biały, autorką książki “Słońca bez końca. Biografia Kory”.

W spotkaniu uczestniczył będzie również fotograf piosenkarki i jednocześnie bohater książki, Jacek Poremba.

W Noc Bibliotek zachęcamy Czytelników i Czytelniczki do wieczornych odwiedzin naszej biblioteki. Podczas spotkania przewidujemy kawiarenkę z kawą i herbatami smakowymi. Będzie można obejrzeć również zdjęcia Kory, wykonane przez Jacka Porembę. 

Jesteśmy przekonani, że tegoroczne hasło Nocy Bibliotek, “To się musi powieść”, w najpełniejszy sposób charakteryzuje życie i twórczość Kory, czyli Olgi Jackowskiej, która będzie bohaterką tegorocznej akcji w naszej bibliotece.

Zdjęcie Kory w materiałach promocyjnych: Jacek Poremba.

1 października (sobota), godz. 18:00

Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.

WSTĘP WOLNY!

Beata Biały – dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek, m.in. biografii “Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”. Od wielu lat kreśli w swoich wywiadach i artykułach portrety niebanalnych ludzi. 

O książce

Kora. Piosenkarka, poetka, artystka.

Charyzmatyczna i nietuzinkowa. Niedająca się zaszufladkować. Wzbudzająca skrajne emocje. Ikoniczna.

Sama o sobie mówiła: “Nie jestem taka, jaką mnie opisują”. Jaka zatem była? Jaka droga poprowadziła ją z ubogiego krakowskiego mieszkania w suterenie na największe polskie sceny? Co ją ukształtowało?

Beata Biały z uwagą i czułością składa portret Kory niczym obraz z setek puzzli. Z rozmów z jej bliskimi, przyjaciółmi. Z zapisków i wspomnień, ze słów samej Kory kreśli fascynujący obraz tej wyjątkowej artystki i wyjątkowej kobiety.

Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa Rebis.

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem “To się musi powieść”.

Kierujemy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu “Książka na leżaku”. 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Partner strategiczny projektu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim

Patronat medialny: Radio Bogoria, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria, Przegląd Regionalny

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl