Oferta dla szkół w Bibliotece Głównej (ul. 3 Maja 57)

Każdy wtorek, godz. 10:00-12:00. Lekcje biblioteczne dla szkół i przedszkoli. Obowiązują zapisy!* Formularz zapisów.

Każdy wtorek, godz. 10:00-12:00. Lekcje biblioteczne dla szkół i przedszkoli. Obowiązują zapisy!* Formularz zapisów.

Lekcje biblioteczne:

 

Biblioteczny przewodnik – wycieczka po zakamarkach biblioteki, podczas której uczniowie zapoznają się z ofertę biblioteczną, zbiorami, katalogami, zdobędą praktyczne umiejętności korzystania z naszej oferty.

Czytanie jest ważne  – spotkania dla dzieci, podczas których uczniowie tworzą własny kodeks poszanowania książki, poznają zalety czytania książek, zasady korzystania z biblioteki oraz zapoznają się z nowościami książkowymi.

Godzina z bajką –  głośne czytanie połączone z warsztatami plastycznymi.

Walizka pełna książek – spotkanie czytelnicze w szkole. Podczas spotkania na terenie szkoły prezentujemy uczniom nowości książkowe, głośno czytamy i zapraszamy do biblioteki.

Oferta dla przedszkoli w Bibliotece Głównej (ul. 3 Maja 57)

Każdy wtorek, godz. 10:00-12:00. Lekcje biblioteczne dla szkół i przedszkoli. Obowiązują zapisy!* Formularz zapisów.

Pierwsze kroki w bibliotece – oferta edukacyjna, skierowana do przedszkoli. Spotkania w bibliotece oparte na odkrywaniu jak działa biblioteka i co trzeba zrobić, aby zostać jej czytelnikiem, wspólnym czytaniu i poznawaniu interesujących książek.

Biblioteczny przewodniczek – oferta skierowana do przedszkoli, zwłaszcza dla tych grup, które odwiedzają naszą Bibliotekę po raz pierwszy. Prowadząca pokazuje dzieciom różne zakamarki biblioteki, rozmawia z dziećmi o zasadach korzystania z wypożyczeń i o tym, jak należy traktować książki- nie tylko te wypożyczone. 

Książka a książka – podczas zajęć pokazujemy dzieciom, jak kiedyś wyglądały książki, a jak obecnie wyglądają książki dla dzieci- skupiamy się na pokazaniu, że książki nie mają jednej formy. Podczas zajęć spróbujemy też stworzyć stronę ze swojej książki. 

Czytanie to działanie – wspólne czytanie książki na dywanie, po którym robimy zabawy animacyjne związane z tematem danej książki i jeśli czas pozwoli – praca plastyczna.

 

Oferta sali Youmedia (Biblioteka Główna)

Zajęcia dla osób niepełnosprawnych – uczestnicy zajęć poznają działanie i zastosowanie nowych technologii w życiu codziennym, programują maszyny i urządzenia ruchome, przenoszą się w świat trójwymiarowy lub poznają czym jest druk 3D. W Sali Youmedia uczestnicy zajęć biorą aktywny udział w spotkaniu a miejsce pozwala na swobodną naukę poprzez zabawę.

Youmedia OpenSpace dla grup zorganizowanych – są spotkaniami oferującymi możliwość skorzystania ze wszystkich elementów sali.

Robotyka dla grup szkolnych – oferujemy zajęcia dla grup zorganizowanych z zakresu robotyki/elektroniki/wczesnego programowania jak i spotkania OpenSpace. Dla jednej grupy przewidujemy maksymalnie dwa spotkania w czasie roku szkolnego.

Zapisz swoją grupę: k.celewski@biblioteka.grodzisk.pl

Przedszkolak Programuje – zajęcia z robotyki dla grup przedszkolnych i uczniów klasy 0. Zapraszamy nauczycieli wczesnoszkolnych do kontaktu – czekamy na dzieci w sali Youmedia lub pakujemy roboty i jedziemy pod wskazany adres w ramach akcji opisanej niżej!

Youmedia Outside – oferta skierowana jest do grup przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych. W ramach tej akcji jesteśmy w stanie poprowadzić zajęcia dla grup zorganizowanych, które nie są w stanie odwiedzić nas w Bibliotece. Przewidujemy maksymalnie dwa spotkania w ciągu roku szkolnego dla danej grupy. 

Poza proponowanymi zajęciami, zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne na indywidualnie stworzoną lekcję z zakresu nowych technologii.

Zapisz swoją grupę: youmedia@biblioteka.grodzisk.pl  tel. 451619080

Dodatkowe zapytania dotyczące zajęć można także kierować na adresy mailowe

PK

Oferta dla szkół w Pawilonie Kultury (ul. Westfala 3)

Każdy wtorek, godz. 9:00-11:00. Lekcje biblioteczne dla szkół i przedszkoli. Obowiązują zapisy!* Zapisy: a.pelc@biblioteka.grodzisk.pl

Bitwa na teksty – to dopiero będzie wojna na słowa! Zaczniemy od mini dyktanda – czekają na Was pułapki, łamańce językowe, reguły, wyjątki. Wesoła lekcja ortografii i pięknego pisania, a do tego ortograficzne kalambury z literaturą dziecięcą. 

Biblioteczni detektywi – podczas zajęć bibliotecznych skorzystacie z pomocnika każdego detektywa czyli komputera, aby poznać tajniki katalogu bibliotecznego i jak na prawdziwych detektywów przystało rozwiązać zagadkę ukrytych w nim książek. Wspólnie ułożymy kodeks czytelnika. Po tych i innych wyzwaniach biblioteka nie będzie dla Was tajemniczym miejscem.

Kto rysuje po książkach? – ilustrator do książki? Kto to taki?Porozmawiamy o pracy osób, które mogą rysować po książkach i na dodatek robią to bardzo dobrze. Poznacie różne metody ilustrowania książek, np. pop-up? Może nawet stworzycie swoją ilustrację książkową?

Oferta dla przedszkoli w Pawilonie Kultury (ul. Westfala 3)

Każdy wtorek, godz. 9:00-11:00. Lekcje biblioteczne dla szkół i przedszkoli. Obowiązują zapisy!* Formularz zapisów udostępnimy wkrótce.

Czytelnik to ja – spotkania w bibliotece, podczas których wprowadzamy przedszkolaków w świat biblioteki. Poznamy różnice między biblioteką, a księgarnią, sprawdzimy z czego zbudowana jest książka oraz zobaczymy co słychać u ulubionych bohaterów bajek.

W ramach spotkań organizujemy też zajęcia tematyczne dla grup np.: “Dzień książki”, “Dzień poezji”, “Dzień postaci z bajek”.

Odwiedziny książki – chcesz zaprosić książkę do Twojego przedszkola? Bajki z naszych, bibliotecznych półek tylko czekają na okazję, aby spotkać się z przedszkolakami i zabrać je w świat fantazji oraz wspólnej zabawy. Nie zwlekaj!

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl