Popkultura izraelska

Data publikacji: 18/11/2020

zOrientowani

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącego formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

25 listopada o godzinie 10:00 zapraszamy na szkolenie na żywo (on-line na naszym Facebooku) na temat popkultury izraelskiej z dr Darią Boniecką-Stępień! Transmisja rozpocznie się automatycznie na Facebooku.

ℹ️ Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

Na spotkaniu porozmawiamy o:

☑️ roli języka hebrajskiego w kształtowaniu się izraelskiej kultury

☑️ Izraelu jako tyglu kulturowym

☑️ polskich akcentach w kulturze i popkulturze Izraela

☑️ Izraelu na Eurowizji

Dr Daria Boniecka-Stępień jest asystentem w Zakładzie Izraela i Lewantu w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, hebraistka, kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, tłumaczka. Jej zainteresowania badawcze obejmują: literaturę hebrajską, język hebrajski, myśl żydowską, ideologię syjonistyczną, tożsamość żydowską, oraz współczesną kulturę izraelską.

 

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu będą dostępne

w wersji on-line na naszym fanpage’u na Facebooku.

Bądź na bieżąco, Polub nas na Facebooku!

FB

PATRONAT:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Puls Azji / Wydawnictwo Kwiaty Orientu / Instytut Konfucjusza w Krakowie / Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha / Good Books /Radio Bogoria / Gazeta Bogoria

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl