Pożar firmy OVH w Strasburgu

Data publikacji: 12/03/2021

 

Awaria systemu bibliotecznego na skutek pożaru, który strawił serwerownie firmy OVH w Strasburgu, nadal uniemożliwia dostęp do usług biblioteki. Nie działają urządzenia Wrzutnia oraz Książkomat. Nie działa również Katalog on-line oraz mogą mieć Państwo problemy z dostępem do swoich danych na koncie użytkownika.

 

O pożarze i jego ugaszeniu  poinformował na Twitterze założyciel firmy OVH, Octave Klaba. Według jego wpisu, incydent ma dużą skalę: ogień zniszczył ważny obiekt – SBG2 oraz część sąsiedniego SBG1. Strażacy próbowali ochronić trzecie data center, a czwarte pozostało nietknięte. Nie było ofiar w ludziach wśród pracowników firmy. OVH obsługuje 400 tys. serwerów we własnych 31 centrach danych na 4 kontynentach. Korzysta z jej usług nich 1,6 miliona klientów w 140 krajach.

Awaria w jednej z serwerowni dotyczy obsługujących systemy biblioteczne SOWA. Trwają prace nad przywróceniem i uruchomieniem na serwerach zastępczych. W związku z incydentem, osoby, które próbowały zapisać się do biblioteki w dniu 9 marca lub później, proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do naszych pracowników: kontakt@biblioteka.grodzisk.pl. Fakt naruszenia danych zgłosiliśmy do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, nie dostaliśmy jeszcze informacji czy dane są bezpieczne.

Więcej informacji tutaj: Komunikat Z Dnia 12 Marca 2021

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl