Premiera książki Katarzyny Kowalewskiej, Ratunku! Wymyśliłam męża

Data publikacji: 20/05/2022

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na ogólnopolską premierę książki “Ratunku! Wymyśliłam męża” i spotkanie z autorką, grodziszczanką – Katarzyną Kowalewską.

Katarzyna Kowalewska – z wykształcenia tłumaczka. Wielbicielka lata, badmintona i punk rocka. Realna optymistka. Zaczynała jako felietonistka dla portalu sportowego. Zadebiutowała powieścią łotrzykowską “Pijany skryba”. Jej opowiadania ukazały się w antologiach: “Autostop(y). Dziesięć opowiadań o wolności”, “Obiecaj”, “Bierz mnie”, “Memento”, “Czytanie ziemi” oraz w magazynie literacko-kryminalnym “Pocisk”. Pisze humorystyczne felietony dla grodziskiego pisma społeczno-kulturalnego „Bogoria”.

Tworzy w Grodzisku Mazowieckim, gdzie mieszka z mężem, córeczką i dwoma psami w wymarzonym domu na przedmieściach. Pisze powieści obyczajowe z zadziorem i humorem. Skupia się na kobietach, bo wierzy w ich siłę. Akcję trzech ostatnich powieści “Pudełko z pamiątkami”, “Podmiejski na koniec świata” i najnowszej “Ratunku! Wymyśliłam męża” umieściła w Grodzisku, żeby podziękować miastu za serdeczne przyjęcie w swoich progach.

O książce “Ratunku! Wymyśliłam męża”:

Flora i Bartek, małżonkowie. On – do bólu praktyczny, nieskory do zmian, mało romantyczny osobnik o ironicznym poczuciu humoru. Ona – niezdarna marzycielka pragnąca w związku odrobiny czułości. Lecz nie z nim takie numery. Musiałby się stać kimś innym. A co, jeśli ona, przy użyciu skrywanych przed nim umiejętności, może wyczarować nową, lepszą wersję męża? I przy okazji spełnić inne wielkie marzenie.

Flora ma szansę się przekonać, jaki wpływ na małżeństwo mają domysły i pragnienia. A wszystko to w asyście przyjaciół, których śmiało można nazwać galerią osobliwości… To znaczy osobowości.

“Ratunku! Wymyśliłam męża” to idealna propozycja dla wszystkich wielbicielek Miss agent, Bridget Jones i wszelkich perypetii z gatunku komedii romantycznych.

Wejdź na profil Autorki na Facebooku.

Na spotkanie zapraszamy 31 maja (wtorek),

na godz. 18:00

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki (II p. Mediateki), sala Cichej Pracy

Wstęp wolny!