Przedłużenie zamknięcia do 11 kwietnia 2021

Data publikacji: 22/03/2021

Zostały opublikowane nowe przepisy dotyczące funkcjonowania m.in. bibliotek publicznych. Do 9 kwietnia 2021 roku biblioteki publiczne we wszystkich województwach mogą udostępniać zbiory pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Biblioteka Narodowa przypomina, że przepis ten nie oznacza nakazu otwarcia. Biblioteki w miejscowościach o wysokiej liczbie zakażeń powinny pozostać zamknięte. Biblioteka Narodowa rekomenduje bibliotekom w województwach o najwyższej liczbie zakażeń zamknięcie bibliotek i wypożyczenia na zewnątrz.

W związku z powyższymi restrykcjami oraz zaleceniami Biblioteki Narodowej przedłużamy zamknięcie. Ponowne otwarcie nastąpi 11 kwietnia 2021.

Pomimo zamknięcia drzwi biblioteki dla Czytelników, nadal istnieje możliwość wypożyczenia materiałów bibliotecznych. W Bibliotece Głównej oraz w Filii nr 2 (Pawilon Kultury) będziemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00. Wznawiamy również działalność w reżimie sanitarnym Filii w Kadach w jej obowiązujących do tej pory godzinach i dniach otwarcia. Filia w Izdebnie Kościelnym pozostaje nieczynna. Nie będzie możliwości wejścia do żadnej z bibliotek, będziemy jedynie realizowali określone usługi, o których mowa poniżej.

Nowe zasady obowiązujące do 12 kwietnia 2021:

• wszystkim materiałom wypożyczonym od 1 lutego został przedłużony termin zwrotu do 26 kwietnia 2021

• zwrotu książek/filmów/audiobooków wypożyczonych z Biblioteki Głównej można dokonać całą dobę na dwa sposoby: do urządzenia zamontowanego na ścianie Biblioteki Głównej (Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 czyli do urządzenia Wrzutnia oraz do Książkomatu, który znajduje się na stacji PKP w Grodzisku Mazowieckim

• zamówienia można realizować przez Katalog on-line (jeśli ktoś z Państwa nie ma dostępu, prosimy o kontakt telefoniczny lub kontakt e-mail)

• zamówienia można złożyć przez Katalog on-line do Książkomatu  i zamówienia będą realizowane według kolejności dlatego prosimy o jak najszybszy odbiór

• zamówienia można składać również przez Katalog on-line lub telefonicznie z odbiorem osobistym do interesującej nas placówki (Biblioteka Główna, Pawilon Kultury Filia nr 2 lub Filia nr 1 w Kadach) – na odbiór zamówienia będziemy umawiać się z Państwem osobiście, prosimy oczekiwać na kontakt

• usługa „Książka na telefon” dla osób 70+ oraz niepełnosprawnych będzie realizowana bez zmian, zachęcamy do kontaktu

☎️ KONTAKT ☎️

(infolinia od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00)

“Książka na telefon z odbiorem osobistym” oraz “Książka na telefon z dostawą do domu” tel. 798 956 923 ☎️

Biblioteka Główna tel. 22 120 29 00 lub tel. 798 956 923 ☎️

Filia nr 1 w Kadach tel. 22 728 29 96 (godziny otwarcia prosimy sprawdzić w zakładce Kontakt) ☎️