Spotkania górskie vol. 2

Data publikacji: 17/01/2020

5 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Miłką Raulin, dziesiątą i najmłodszą Polką z Koroną Ziemi!

Miłka Raulin – szczęśliwa mama trzynastoletniego Jeremiego, wierzącą, że gdy zostaje się rodzicem nie trzeba rezygnować ze swoich pasji. Miłka Raulin z wykształcenia i zawodu magister trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa (pilot III klasy szybowcowej) i motocrossu. Od 2019 roku taternik, fundatorka i prezes Fundacji Wykrzyknik przeciwdziałającej mobbingowi i dyskryminacji.

W maju 2018 roku została dziesiątą i najmłodszą Polką z Koroną Ziemi, a tym samym pierwszą Gdynianką i Kaszubką.

W 2018 roku pojawiła się jej debiutancka książka pt. ”Siła Marzeń czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”, za którą otrzymała Nagrodę Magellana za najlepszą publikację turystyczną roku.

“Siła Marzeń – Korona Ziemi to siedmioletni projekt, który zakończył się zdobyciem Everestu (22.05.2018) – ostatniej góry w górskiej Koronie Ziemi. Siła Marzeń to opowieść o pasji do gór, podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu granic ludzkich możliwości. To inspiracja  do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to w co wierzymy. W trakcie prelekcji opowiem o trudnościach, które musiałam pokonać, by zdobyć Koronę Ziemi. Ale przede wszystkim opowiem ciekawostki z poszczególnych wypraw. O dzikiej Papui Zachodniej i nielegalnym przekraczaniu największej odkrywkowej kopalni złota, o wyprawie na zimną Alaskę gdzie temperatury spadają do – 45C. O odległej i niedostępnej Antarktydzie, na którą dostałam się lecąc w…. luku bagażowym 😊. Oraz o ostatnim wyzwaniu jakim była wspinaczka w strefie śmierci na najwyższą górę świata – Mt Everest.”

Miłka Raulin

fot. Miłka Raulin

Spotkanie zostało zorganizowane ramach projektu pn. „Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna w Grodzisku Mazowieckim” współfinansowanego ze środków POIŚ 2014-2020, Oś priorytetowa VIII, Działanie 8.1. – „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Więcej w zakładce Projekty.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl