Spotkanie autorskie i recital “Miłosna Osiecka”!

Data publikacji: 31/01/2023

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na magiczny wieczór z literaturą i muzyką, Miłosna Osiecka!

W sobotni wieczór, 11 lutego, zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Biały, autorką biografii “Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”, połączone z recitalem Katarzyny Żak.

Katarzyna Żak zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej ze swojej płyty, “Miłosna Osiecka”.

O książce “Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”:

To po raz pierwszy publikowane rozmowy bliskich przyjaciół i znajomych Agnieszki Osieckiej, z których wyłania się niezwykły obraz jej nietuzinkowej osobowości. O jednej z najwybitniejszych polskich artystek opowiadają m.in. Olga Lipińska, Hanna Bakuła, Maryla Rodowicz, Magda Umer, Krystyna Janda, Daniel Passent i Jerzy Satanowski. Każda z tych osób tworzy osobisty portret genialnej przyjaciółki. Z rozmów na temat Osieckiej wyłania się postać pełna sprzeczności: delikatna i okrutna, namiętna i nieczuła, bujająca w obłokach i materialistka, radosna i popadająca w stany depresyjne. Każdy z przyjaciół zapamiętał ją trochę inaczej. Dla każdego miała inną twarz. “Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” gromadzi te niezwykłe przemyślenia i sugestie związane z życiem słynnej poetki.

Była jak lustro, w którym odbija się świat ze wszystkimi jego barwami i emocjami. Kiedy po jej śmierci to lustro rozpadło się na tysiące kawałeczków, każdy z nas zachował swój kawałek i widzi Agnieszkę w taki sposób, w jaki sam postrzega świat. Każdy z nas opowie inną historię – tę w całość zebrała Beata Biały. (Źródło: Wydawnictwo W.A.B.)

Na spotkanie zapraszamy 11 lutego (sobota), godz. 16:00

Sala koncertowa w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Spotkanie organizowane w ramach projektu “Kultura bez barier”.

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl