Spotkanie autorskie i recital Moniki Kuszyńskiej

Data publikacji: 26/04/2023

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie autorskie i recital Moniki Kuszyńskiej. 

W poniedziałkowy wieczór, na rozpoczęcie Tygodnia Bibliotek, zapraszamy na niepowtarzalne wydarzenie z Moniką Kuszyńską i jej książką “Drugie życie”. 

Monika Kuszyńska – wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia muzykoterapeutka. Była solistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała cztery albumy.

Jej świetnie rozwijającą się karierę przerwał w 2006 roku dramatyczny w skutkach wypadek samochodowy, w wyniku którego wylądowała na wózku inwalidzkim. Jak sama mówi, w tamtym momencie “skończyło się jej pierwsze życie”. Jednak dzięki determinacji, walce oraz niezłomnemu dążeniu do celu, udało jej się odbudować swój świat na nowo i osiągnąć kolejne, duże sukcesy, udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedyne ograniczenia kryją się w naszych głowach.  

W 2012 roku wzięła udział w telewizyjnym muzycznym show “Bitwa na głosy”W tym samym roku wystąpiła na festiwalu w Opolu i wydała debiutancki solowy album “Ocalona”. W 2015 roku reprezentowała Polskę na 80- tym Konkursie Eurowizji w Wiedniu, jako pierwsza w historii artystka na wózku. W tym samym roku otrzymała opolską Superjedynkę dla “artysty bez granic” oraz wydała autobiograficzną książkę “Drugie życie”.

Oprócz licznych koncertów i przedsięwzięć muzycznych, Monika angażuje się w działalność charytatywną, za którą jest wielokrotnie nagradzana. Między innymi, w 2013 roku Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego czy Medalem św. Brata Alberta w 2016 roku.

Podczas swoich wystąpień, Monika inspiruje publiczność pozytywną energią i napełnia motywacją do osiągania postawionych sobie celów, niezależnie od trudności piętrzących się na drodze.

 

Na spotkanie zapraszamy 8 maja (poniedziałek), godz. 18:00

Sala koncertowa w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Spotkanie organizowane w ramach projektu “Kultura bez barier”.

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl