Spotkanie autorskie “Nic nie wiem o Korei Północnej”

Data publikacji: 01/12/2020

zOrientowani

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącego formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

7 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie (on-line na naszym Facebooku)

z Nicolasem Levi, autorem książki “Nic nie wiem o Korei Północnej”! 

ℹ️ Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

Książka “Nic nie wiem o Korei Północnej” jest pierwszym kompendium wiedzy o Korei Północnej w języku polskim! Książka omawia zagadnienia polityczne, ekonomiczne, kulturalne oraz życie codzienne obywateli Korei Północnej w zmieniającym się otoczeniu międzynarodowym. Autor nie pominął również wątku polskiego – obszerny rozdział przybliży czytelnikom problematykę powiązań między Korei Północnej z naszym krajem. Celem książki jest udowodnienie, że Korea Północna daleka jest od lansowanego w mediach obrazu odizolowanej od świata twierdzy. To przede wszystkim kraj dbającym o własny interes, nierzadko przy użyciu drastycznych środków.

Nicolas Levi to doktor nauk społecznych, wykładowca, politolog, konsultant polityczny i ekonomiczny. Specjalizuje się w sprawach koreańskich (elity koreańskie, Półwysep Koreański, historia polityczna Półwyspu Koreańskiego, ekonomia Półwyspu Koreańskiego).

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu są dostępne  na Facebooku.

FB

 

zOrientowanych wspierają:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Puls Azji / Wydawnictwo Kwiaty Orientu / Instytut Konfucjusza w Krakowie / Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha / Good Books /Radio Bogoria / Gazeta Bogoria

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl