Spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim

Data publikacji: 22/08/2023

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński wszystkich miłośników historii zapraszają na spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim.

Bogusław Wołoszański to absolwent prawa UW oraz podyplomowych studiów dziennikarskich na UW. Od 1973 do 2005 w Telewizji Polskiej, gdzie jego flagowym programem stały się “Sensacje XX wieku” uznane w 2000 roku w plebiscycie czytelników “Polityki” za najlepszy program Telewizji Polskiej w XX wieku.

Odszedł z TVP w 2005 roku, aby zająć się 13-odcinkowym serialem fabularnym “Tajemnica twierdzy szyfrów”, którego był scenarzystą i producentem. Do TVP wrócił, aby powołać do życia 12 odcinków “Sensacji XX wieku”, zrealizowanych wspólnie z National Geografic. Przez wielu lat związany z “Polsatem” jako autor serialu “Skarby III Rzeszy” i “Tajnej Historii XX wieku”, której jest scenarzystą, prowadzącym i producentem wykonawczym. 

Jest autorem setek artykułów dla “Sukcesu” i “Newsweeka”, stałych felietonów dla “Focus Historia”, a przede wszystkim 25 książek, z których wszystkie były bestselerami, sprzedawanymi w setkach tysięcy egzemplarzy.

Prowadził wykłady dla ludzi biznesu, w których wskazywał na bliskie powiązania zwycięstw historycznych z sukcesami gospodarczymi i finansowymi.

Na spotkanie zapraszamy 23 września (sobota), godz. 16:00

Biblioteka Główna (sala koncertowa w Mediatece)

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim zostało dofinansowane ze środków Biura “Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego “Symbole Narodowe RP”.

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl