Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim

Data publikacji: 24/05/2023

Chcecie poznać bohaterów “Domu Radomiłów”, nowej serii książek Marcina Szczygielskiego? Przyjdźcie na spotkanie z pisarzem! Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego zapraszają na spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim.

Marcin Szczygielski, jako autor książek dla młodszych czytelników debiutował powieścią “Omega” (Książka Roku 2010 w konkursie PS IBBY). Trzykrotnie zdobył Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – “Cała Polska czyta dzieciom” (za “Czarny Młyn”, “Arkę Czasu” i “Teatr Niewidzialnych Dzieci”). Laureat Nagrody Dużego Donga za powieść “Za niebieskimi drzwiami” i Zielonej Gąski za “Czarownicę piętro niżej”. Tytuł Książki Roku PS IBBY otrzymały także “Klątwa dziewiątych urodzin” (2016), “Serce Neftydy” (2017), “Antosia w bezkresie” (2022). Laureat prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2017 za “Klątwę dziewiątych urodzin”. Dwukrotny zwycięzca konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą “Przecinek i Kropka” (2018 i 2019). W roku 2022 Marcin Szczygielski otrzymał nagrodę w kategorii literackiej w konkursie Książka Roku 2022 PS IBBY za “Antosię w bezkresie”. W roku 2023 ukazał się pierwszy tom “Domu Radomiłów”, “Kwiatokosy”. 

O książce “Kwiatokosy”:

Poznajcie jedenastoletnią Hanię – najmłodszą z rodu czarnowidzów Rodomiłów, którzy potrafią nie tylko schwytać, ale i zawiekować na wieki rozmaite potwory. Hania chciałaby być jak jej krewni – w końcu kiedyś przyjdzie jej (wraz z rodzeństwem) przejąć ten rodzinny interes. Na razie jednak tylko czasami może popatrzeć na słoje ze zmorą podtynkową, korgoruszem czy złośliwym purtkiem, stojące na piwnicznych regałach w magazynie potworów w ich domu, jednym z tych, którym każdy się zachwyca, ale raczej nikt nie chciałby w nim zamieszkać. Za to codziennie wkuwa Hania “Młot na potwory” – kompendium zaklęć i sposobów na pokonywanie mrocznych sił. Bo choć nie jest jeszcze czarnowidzką, wie doskonale, czym kończy się chwila nieuwagi. O nie, nie chciałaby zostać opętana jak ciocia Hela! Albo uwięziona…

Jak zakończy się jej pierwsza w życiu – czy aby nie przedwczesna? – rodzinna wyprawa na demony? Czy sprawdzą się sobótkowe wróżby? Czy moc pracioci, dziadka Gerarda, mamy i taty (w lusterku!) wystarczy, by pokonać północnicę? O ile to naprawdę północnica…

Przygotujcie sobie napar z fioletowych i błękitnych kwiatów zatrwianu wrębnego (najlepszy na zmorę puchową!) albo wywar antypotworowy (według receptury kuzyna Dionizego) i wejdźcie w ten świat – pełen barwnych postaci, zabawnych, ale i mrożących krew w żyłach wydarzeń i niesamowitych historii.

Wyobraźnia Marcina Szczygielskiego, autora takich bestsellerów jak “Czarny Młyn”, “Za niebieskimi drzwiami”, “Arka czasu” czy “Czarownica piętro niżej”, i tym razem nie ma sobie równej. A czytelnicy giną w domysłach, czym jeszcze zdoła ich zaskoczyć pełen tajemnic DOM RODOMIŁÓW, bo “Kwiatokosy” to dopiero początek!

 
 
 

Na spotkanie zapraszamy 30 maja (wtorek), godz 13:30 

Biblioteka Główna (sala koncertowa w Mediatece) przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Zapisy klas szkolnych 5 i 6 u Marii Zdrojewskiej: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl

Spotkanie z Marcinem Szczygielskim jest organizowane w ramach projektu “Literatura jest wszędzie. Tak czytają młodzi!”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
Więcej informacji u koordynatorki projektu, Magdaleny Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl