Spotkanie wolontariatu

Data publikacji: 03/11/2021

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne bibliotecznego wolontariatu młodzieżowego.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2021 r. (wtorek), godz. 17.00 w Oddziale dla Dzieci w Bibliotece Głównej w Mediatece przy ul. 3 Maja 57 (II p.).

Wolontariat młodzieżowy daje możliwość poznania nowych technologii, spędzenia czasu w gronie rówieśników, rozwijania pasji czytelniczych i przyjrzenia się pracy bibliotekarzy, animatorów kultury oraz edukatorów.

To niepowtarzalna przygoda, nabywanie nowych kompetencji i wolność realizowania własnych pomysłów!

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek w Polsce. Jej przestrzeń i wyposażenie zostały pomyślane tak, by pozwolić na realizowanie najbardziej nowatorskich działań związanych z książką, ale też by cieszyć jej wyglądem. Praca w bibliotece uczy korzystania z najnowszych technologii, pozwala na podejmowanie wyzwań, które nie są możliwe do zrealizowania w innych placówkach. Przede wszystkim jednak uczy odpowiedzialności, kreatywności i współdziałania z dorosłymi oraz rówieśnikami. Na wolontariacie młodzież rozwija się i nabywa kompetencje, które są potrzebne w planowaniu ścieżki kariery oraz podejmowaniu pracy

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 6 klasę szkoły podstawowej, posiada kartę biblioteczną oraz podpisze Porozumienie o współpracy i uzyska pisemną zgodę rodzica na uczestnictwo w wolontariacie. Regulamin znajduje się poniżej, do pobrania w zakładce Regulaminy.

Informacji o wolontariacie udziela koordynatorka wolontariatu Magdalena Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl     

Regulamin Wolontariat 2021

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl