Spotkanie z Anną Dymną

Data publikacji: 22/02/2023

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na magiczny wieczór z aktorką i prezes fundacji “Mimo Wszystko”, Anną Dymną.

W piątkowy wieczór, 10 marca, zapraszamy na spotkanie z Anną Dymną. Naszą rozmowę z tą niezwykłą kobietą rozpoczniemy od książki “Dymna” Elżbiety Baniewicz.

Książka jest “fascynującym portretem jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych, oddanej  chorym i niepełnosprawnym, dla których założyła Fundację “Mimo Wszystko” i działa w niej jako Pierwsza Wolontariuszka. Życie nie szczędziło jej wspaniałych chwil i wielkich wzruszeń ani tragicznych doświadczeń. Zmagania zahartowały ją i nauczyły służyć słabszym, bezbronnym.

Książka Elżbiety Baniewicz daje doskonały obraz epoki: najlepszych lat polskiego teatru i jego wybitnego ośrodka, Starego Teatru w Krakowie (z którym Dymna przez całe zawodowe życie jest związana), oraz Teatru Telewizji, dzięki któremu do dziś możemy oglądać jej wybitne role”.

Źródło: Wydawnictwo Marginesy

 

plakat ze zdjęciem aktorki, Anna Dymna

Na spotkanie zapraszamy 10 marca (piątek), godz. 18:00

Sala koncertowa w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Spotkanie organizowane w ramach projektu “Kultura bez barier”.

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl