Spotkanie z autorką kryminałów, Katarzyną Bondą

Data publikacji: 06/06/2024

 

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Tomasz Krupski oraz Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z autorką kryminałów, Katarzyną Bondą. Spotykamy się tuż po premierze najnowszej książki pisarki, “Efekt morza”.

 

Katarzyna Bonda

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jej książki są wydawane w 17 krajach, a tylko w rodzimym nakładzie sprzedały się w ponad trzech milionach egzemplarzy. Prawa do edycji zagranicznych nabyły renomowane wydawnictwa, w tym Hodder & Stoughton i Random House. Zadebiutowała w 2007 roku (“Sprawa Niny Frank”), wprowadzając do polskiej literatury kryminalnej postać profilera śledczego. Serię z Hubertem Meyerem kontynuuje do dziś. Wydała szereg bestsellerowych powieści, w tym “Cztery żywioły Saszy Załuskiej” (adaptację “Lampionów”, trzeciego tomu serii można oglądać w TVN jako serial “Żywioły Saszy”), serię z detektywem Jakubem Sobieskim oraz powieści kryminalne inspirowane prawdziwymi wydarzeniami: trylogię “Wiara, nadzieja, miłość” i “Krew w piach”. W dorobku ma również dokumenty kryminalne: “Polskie morderczynie” (ekranizacja dostępna na Netflixie jako “Morderczynie”) oraz “Zbrodnia niedoskonała” i “Motyw ukryty”, napisane wspólnie z psychologiem śledczym, Bogdanem Lachem. Zanim rozpoczęła karierę pisarską, była reporterką i relacjonowała procesy sądowe, co wyraźnie odcisnęło piętno na jej twórczości. Jej znakiem rozpoznawczym jest dogłębny research. Przed sięgnięciem po pióro, studiuje akta sądowe, przeprowadza wywiady i zgłębia tajniki śledztw, co stanowi solidną podstawę dla fabuł jej książek.

www.katarzynabonda.pl

 

Katarzyna Bonda

Zapraszamy 15 czerwca (sobota), godz. 16:00

Biblioteka Główna (sala wielofunkcyjna w Mediatece).

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Spotkanie organizowane jest w ramach programu BLISKO w ramach grantów na inicjatywy oddolne.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. #nprcz
 
Koordynatorką projektu jest Ewelina Pieróg: e.pierog@biblioteka.grodzisk.pl 
 
 
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl