Spotkanie z Kasią Mazur twórczynią “Zamaskowanej”.

Data publikacji: 08/07/2024

 

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Tomasz Krupski, Stowarzyszenie “Dla autyzmu” oraz Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Kasią Mazur twórczynią powieści graficznej “Zamaskowana. Z pamiętnika autystki”.

Pierwszy polski komiks o doświadczeniach osoby w spektrum.
 
W spisie treści m.in.: diagnoza, meltdown, shutdwon, używki.
 
Poważne tematy podane z lekkością i poczuciem humoru.
 
Na blisko 200 stronach autorka dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami osoby żyjącej z autyzmem, ograniczeniami i trudnościami z nim związanymi. A robi to z niezwykłą lekkością i poczuciem humoru.To pozycja nie tylko dla tych, którzy chcieliby skonfrontować swoje osobiste doświadczenia związane z autyzmem, ale chyba przede wszystkim dla osób, które nie zmagają się z nim na co dzień. “Zamaskowana” pomoże im lepiej zrozumieć osoby w spektrum.

Kasia Mazur – ilustratorka, riggerka, twórczyni komiksów. Przez wiele lat tworzyła i publikowała swoja prace w internecie pod pseudonimem Imana.
 
Jej twórczość oscyluje wokół doświadczenia autyzmu, relacji z bliskimi czy depresji. Opublikowała zbiór pasków komiksowych “Kartofle”, ich drugą odsłonę “Tłuczone ziemniaki” oraz “Mama zabiła mi psa”, który jest uzupełnieniem jej pełnowymiarowego debiutanckiego albumu “Zamaskowana. Z pamiętnika autystki”.
 
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 
Patronami komiksu są:
 
Psycholog na spektrum,
Fundacja Dziewczyny w spektrum,
Pacjenci.pl.
 

Kasia Mazur plakat

Zapraszamy 3 sierpnia (sobota), godz. 12:00
Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
(II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.
 
Wstęp na wydarzenie jest wolny!
 
Spotkanie organizowane jest w ramach programu BLISKO w ramach grantów na inicjatywy oddolne. Projekt Stowarzyszenia “Dla autyzmu” – “Twórcy w/o spektrum”.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. #nprcz
 
Koordynatorką projektu jest Ewelina Pieróg:
e.pierog@biblioteka.grodzisk.pl
 
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl