Spotkanie z Marcinem Koziołem, autorem między innymi “Skrzyni Władcy Piorunów”

Data publikacji: 02/11/2022

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Marcinem Koziołem, autorem między innymi “Skrzyni Władcy Piorunów” czy “Nikoli Tesli i elektryzującej nauki”.

Spotkanie organizowane dla uczniów z klas V-VI ze szkół podstawowych naszej gminy. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. 

Zgłoszenia klas prosimy kierować na adres e-mail: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej – “Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: “Tajemnica przeklętej harfy” (trafiła do “Złotej Dwudziestki” książek dwudziestolecia kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”) oraz “Gwiazda Blachonosego”. 

Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli… królika. 

Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest “Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Niedawno przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – (Nagroda Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci roku). Miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii “Stajnia pod tęczą”, której współautorką jest Katarzyna Dowbor. 

W ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisał książkę “Psyjaciele” (premiera 2022, ilustracje Marcin Minor). A jego “Puzzle Pitagorasa” i “Wszystko gra” zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022). 

8 listopada (wtorek), godz. 13:15

Mediateka (Sala Koncertowa) przy ul. 3 Maja 57

Spotkanie organizowane w ramach projektu “Kultura bez barier”. 

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl