Odwołane spotkanie z Marcinem Ryszką i Jakubem Białkiem!

Data publikacji: 18/10/2022

Z powodów od nas niezależnych spotkanie zostało odwołane. Odbędzie się ono w innym terminie. Za utrudnienia przepraszamy!

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Marcinem Ryszką i Jakubem Białkiem, autorami książki “Nie widzę przeszkód”.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie, podczas którego Marcin Ryszka opowie o tym, jak czasem bardzo pomaga fakt, że nie widzi się stojących przed człowiekiem przeszkód. 

Marcin Ryszka jest sportowcem i dziennikarzem. Nie uważa się za kogoś wyjątkowego. Żyje jak każdy: ma pracę, żonę, uprawia sporty, zwiedza świat, zajmuje się dzieckiem. Utratę wzroku w wieku 5 lat potraktował nie jako przekleństwo losu, ale szansę. Nikt lepiej nie opowie o życiu niewidomych niż on.

Dowiedz się, o czym śnią, jak grają w piłkę i kim w ogóle są niewidomi (podpowiadamy: ludźmi, nie kosmitami!). Będzie też o problemach, ale jeśli liczysz na dramaturgię, rozczarujesz się – podobnie jak żądni sensacji reporterzy, którzy spodziewali się po zawodnikach blind footballu, że płaczą w szatni nad swoim losem.

W tej książce nie ma łez (chyba że chodzi o łzy szczęścia lub śmiechu). Jest za to dawka ogromnej życiowej motywacji i sama prawda.

Chcemy, żebyście ją poznali. ZOBACZYLI niewidomych. 

O tym właśnie jest książka “Nie widzę przeszkód”. Jak powstała i jak wygląda życie Marcina Ryszki opowiedzą jej autorzy – sam bohater, Marcin Ryszka i Jakub Białek.

Marcin Ryszka

Niewidomy paraolimpijczyk, kapitan reprezentacji Polski w blind footballu, dziennikarz Weszło FM, pracownik Akademii Górniczo-Hutniczej. Prywatnie mąż i ojciec. Prezes fundacji Nie widząc przeszkód.

Jakub Białek

Jest dziennikarzem i twórcą programów o polskiej piłce nożnej związanym z serwisem Weszło. Prowadzi poranki i komentuje mecze, przeprowadza wywiady i przygotowuje reportaże, podróżując po całym świecie.

Teksty pochodzą z materiałów prasowych Wydawnictwa SQN.

Zapraszamy na spotkanie 26 października (środa), godz. 17:00,

Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57

Spotkanie odbędzie się z tłumaczeniem na język migowy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Spotkanie organizowane w ramach projektu “Kultura bez barier”. 

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl