Spotkanie z Matyldą Młocką w Summer Books

Data publikacji: 28/06/2022

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Matyldą Młocką, autorką książki “Ucieczki Malwiny”.

O książce:

“Nie mogłam być kolejną nosicielką kukułczych jaj” – przeczytała w jednym z dzienników napisanych przez siostrę jej biologicznej matki. To zdanie nie dawało jej spokoju.

Malwina. Dziennikarka. Mieszkanka dużego miasta. Zwyczajna kobieta, której się wydaje, że jest nadzwyczajna. Ma męża, prestiżową pracę, dobry samochód, pieniądze, dwie przyjaciółki i dwie duże wady: nie chce mieć dzieci i pragnie być wolna. Chciałaby rozstać się z mężem, ale brak jej odwagi. Dlatego czuje się oszukana, gdy to on podejmuje decyzję, informując ją o zdradzie. Dla Malwiny zaczyna się nowy rozdział. Po prostu żyje. Aż do momentu, w którym pośrodku dużego sklepu spożywczego zadaje sobie pytanie: Czy mi kompletnie odbiło? I w tym samym sklepie znajduje odpowiedź: Odbiło mi.

A los zdecyduje, że jej życie zostanie zdeterminowane nie przez to, co ma, ale przez to, czego jej brak.

17 lipca (niedziela), godzina 16:00

Summer Books (letnia biblioteka przy Stawach Walczewskiego)

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

Partner strategiczny projektu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim

Patronat medialny: Radio Bogoria, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria, Przegląd Regionalny