Spotkanie z Nicole Grospierre-Słomińską, autorką książki “Super-Mikroby”

Data publikacji: 07/05/2024

 

Moc Korzeni i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie autorskie z Nicole Grospierre-Słomińską, “Super-Mikroby – jak mogą pomóc planecie i jej mieszkańcom”.

Będzie to rodzinne spotkanie autorskie z Nicole Grospierre-Słomińską, autorką książki “Super-Mikroby”.

To opowieść o fascynującym świecie mikroorganizmów w wersji dla dzieci, dzięki której mogą one odbyć niezwykłą podróż po tajemniczym mikroświecie i dowiedzieć się, jak ważny jest on dla życia i prawidłowego funkcjonowania całej planety i wszystkich jej mieszkańców.
 
Tekstowi towarzyszą urocze ilustracje Agnieszki Surmy.
 
Na miejscu będzie możliwość nabycia książek.
 
Nicole Grospierre-Słomińska
Aktywistka, ekolożka i edukatorka. Urodziła się w Paryżu, choć jej korzenie sięgają w głąb brazylijskiej Amazonii. W roku 1976 przyjechała do Polski, gdzie w Warszawie poznała muzyka i rzeźbiarza Jerzego “Słomę” Słomińskiego. Zafascynowana naturą słowiańskiej krainy oraz serdecznością jej mieszkańców, na stałe osiadła w Polsce. Od kilku dekad wspólnie z rodziną i zaprzyjaźnioną grupa artystów, rzemieślników oraz ekologów, tworzy społeczność żyjącą poza miastem.
 
Działając świadomie, przywraca harmonię i równowagę w sobie i wokół siebie. Była członkiem zarządu Europejskiej Sieci Ekowiosek – GEN i stworzyła polską sieć wiejskich “Aktywnych Społeczności” oraz wydawała magazyn “Positive News”. Zakochała się w technologii EM, w której widzi światło w tunelu rozległej chemizacji naszej planety. Jest autorką książki Super-Mikroby pełnej praktycznych wskazówek, jak żyć z EM.

Nicole

 
Na spotkanie zapraszamy
11 maja (sobota), godz. 12:00
Biblioteka Główna (II p. Mediateki)
przy ul. 3 Maja 57
 
Wstęp wolny!
 
Spotkanie organizowane jest w ramach programu BLISKO w ramach grantów na inicjatywy oddolne.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. #nprcz
 
Koordynatorką projektu jest Ewelina Pieróg: e.pierog@biblioteka.grodzisk.pl 
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl